MANGO'NUN GENÇ YETENEĞİ İLK KAMPANYASINI ÇEKTİ

Mango New Voices fotoğraf yarışmasını kazanan Federico Sorrentino, Mango'nun yeni kampanyasını hazırladı.

İtalyan fotoğrafçı Federico Sorrentino, Dan Martensen, Aleksandra Woroniecka, Sofía Sánchez de Betak ve Mango’dan oluşan juri üyeleri tarafından moda fotoğrafçılığının üstün yeteneği olarak seçildi.

Analog stili de içeren imalı bir Sorrentino stiline sahip görüntüler, 3 Aralık'ta “East End Girls” adı altında yayınlanıyor.

Mango, geçen sezon “New Voices” İlkbahar/Yaz kampanyasının bir parçası olarak, yeni yetenekleri keşfetmeyi ve desteklemeyi amaçlayan genç fotoğrafçılara yönelik bir fotoğraf yarışması düzenlemişti. Kazanan kişi, marka için bir fotoğraf çekimi yapma fırsatı buldu ve 10.000 € ödül kazandı.

“New Voices” fotoğraf yarışmasını kazanan 33 yaşındaki fotoğrafçı, Londra'da manken Birgit Kos ile “East End Girls” kampanyasının çekimlerini gerçekleştirdi. Mango ile kendi görüşlerini ve gidişatını paylaştığı, analog ve dijital fotoğraf makineleri ile spontane görüntüler üzerinde çalıştı.

Azimli olması sayesinde fotoğrafçılık kariyeri boyunca ilerleyen Sorrentino, “Bu fırsatı yakalamam işime daha fazla ilgi ve dikkat göstermemi ve kariyerimde muhtemelen uluslararası anlamda bir adım atmamı sağladı” dedi. Mango gibi bir marka ile çalışma deneyimi hakkında ise şunları söyledi, “Mango ekibi ile çekimin gidişatının ne olduğuna dair görüş alışverişinde bulunduk; ama aynı zamanda sette kendi fotoğrafçılık vizyonumla hikayeye yaklaşımım konusunda beni özgür bıraktılar. Bu çekimin tüm organizasyonunu ve yapımını gerçekten çok beğendim.”

Mango, yaratıcı yeteneklerin seslerini duyuran ve gelişen kültürel panoramayla stil tutkusunu güçlendiren anlamlı kampanyalar yaparak sahip olduğu topluluğun gücünü vurgulamaya devam ediyor. Koleksiyondan görünümler fotogaleride..