MARINE SERRE DÜNYA GÜNÜ İÇİN ÇOK ÖZEL BİR PROJEYE İMZA ATTI

Marine Serre, Dünya Günü için YouTube kanalında dönüşüm temalı video serisi paylaştı…

Dünya Günü için yeni bir projeye imza atan Marine Serre, tekstilin nasıl atıktan geri dönüştürüldüğünü paylaştı. Jakar havlulardan vintage kroşe masa örtülerine kadar tekstil ürünlerini podyumlara hazır bir duruma getiren Marine Serre, YouTube kanalından iki dakikalık videolardan oluşan bir seri yayınladı. İlkbahar-Yaz 2020 koleksiyonlarında tasarlanan stillerin nasıl üretildiğini paylaşan Marine Serre, hem el işçiliği hem de makineler ile kumaşların geri dönüştürülme sürecini detaylı bir şekilde anlattı. 

Kıyafet fabrikalarında ve atölyelerde olan süreç genelde tüketiciler ile paylaşılmasa da Marine Serre, sürdürülebilir yöntemlerini açığa çıkarmaktan kaçınmadı. Kameraları Serre’in Portekiz, Fransa ve İtalya’daki üretim yerlerine çeviren Fransız marka, doksanlı yıllarda Amerika’da kullanılan denim kumaşlardan yetmişli ve seksenli yıllarda kullanılan ev tekstiline kadar birçok kumaşı yeni koleksiyonları için geri dönüştürüyor. 


‘Regenerated,’ adlı video serisi, Marine Serre’in ‘upcycling’ yöntemlerine ışık tutuyor. Tekstil atıklarının doğada yakılmasına veya atık olmasına izin vermediğini kanıtlayan Marine Serre, koleksiyonlarının neredeyse yarısının geri dönüştürülen kumaşlardan üretildiğini belirtiyor. 


Etİketler