MARQUES ALMEIDA X TOPSHOP

Top Shop'un farklı isimlerle yaptığı işbirliklerine bir yenisi ekleniyor!

ELLE ONLINE ELLE ONLINE 17 Eylül 2014
MARQUES ALMEIDA  X  TOPSHOP

Topshop; Kate Moss, Adidas ve Ashish sonrası yeni bir işbirliğiyle gündemde. Marka bu kez de tasarım dünyasının güçlü ismi Marques Almeida ile bir araya gelmeye hazırlanıyor. 


Farklı kumaşların kullanıldığı, 90'lardan ilham alan rahat tasarımlar, Almeida'nın son iki sezondur Londra Moda Haftası'nda sergilediği kimliğine sadık kalınarak hazırlanmış. Markanın imzası olan denim, yoğun olarak kullanılırken renk olarak koyu indigo, ağartılmış mavi ve beyaz renkler öne çıkıyor. Denim dışında bol elbiseler, dar kesim jean'ler, şortlar, etekler, tunikler, büyük ceket ve parkaların yer aldığı koleksiyonda, öne çıkan bazı parçalarda sadece kumaş oyunlarıyla leopar deseni yaratılmış. 


Marques Almeida, işbirliğiyle ilgili ilk açıklamasında şunları söylüyor: “TOPSHOP ile işbirliğimiz en eğlenceli çalışmalarımızdan biri oldu. Araştırmalarımızı her zaman gençlere ve markamızı kurduğumuzdan bu yana hep “gençlik kuralı” diye adlandırdığımız bir stile yoğunlaştırıyoruz. Bu koleksiyonu hazırlarken de arşivlerimize geri döndük, eski i-D, The Face, Corinne Day ve Kate Moss çekimlerini bulduk. Marta'nın kız kardeşi Sofia ve arkadaşlarımız bu koleksiyonu oluşturmamızda önemli bir rol oynadı çünkü bu kıyafetler hep giymeyi istediğimiz parçalar! Sonuçlarını mağazalarda görmeyi dört gözle bekliyoruz!” 


Bol elbiseler, dar kesim jean'ler, şortlar, etekler, tunikler, büyük ceket ve parkaların yer aldığı koleksiyonda öne çıkan bazı parçalardan. Koleksiyon, markanın bugüne kadar çeşitli tasarımcılarla gerçekleştirdiği işbirlikleri arasında, en büyük uluslararası dağılıma sahip olarak tüm dünyada 68 mağazada, Ekim ayında satışa sunulacak.SON HABERLER

Dergide Bu Ay

ELLE Haziran Sayısı Çıktı!

Kapağımızda ise Oral-B ile yepyeni bir işbirliğine başlayan oyuncu Yağmur Tanrısevsin var.

BU SAYIDA NELER VAR?

E-Bülten Aboneliği

E-bültenimize şimdi abone olun,
magazin dünyasındaki tüm gelişmelerden anında haberiniz olsun.