MARY KATRANTZOU'NUN GÖZÜNDEN BVLGARI SERPENTI

Mary Katrantzou, Bvlgari'nin büyüleyici metamorfoz ikonuna kendi yorumunu katıyor.

Serpenti Forever'ı özgürce yeniden yorumlaması için seçilen tasarımcı Mary Katrantzou, canlı ve maksimalist tasarımlarıyla “Desenlerin Kraliçesi” olarak biliniyor. Katrantzou şiirsel ve coşkulu tarzını büyüleyici yılan figürüne aşılayarak yılanı hayat ve iyimserlikle yeniden canlandırıyor.

Haute Couture işçiliğini canlı dokunuşlar ve mücevherlerden esinlenen detaylarla buluşturan ve mutluluk hissini bu kesişimde buluşturan tasarımcı üç yeni stil sunuyor: Serpenti Metamorphosis çanta, Serpenti Metamorphosis Handle çanta ve Serpenti Metamorphosis minaudière. Bu üç model, tekstil ürünleriyle tamamlanıyor.

Yılanın dönüşümsel doğasını kelebeklerin büyüleyici metamorfozuna bağlayan Mary Katrantzou, yeniden doğuş, evrim ve değişimle ilgili iyimser bir mesajı hayata geçiriyor. Nappa derisinden Serpenti Top Handle modelini tuval olarak alan Yunan tasarımcı, gerçek bir Haute Couture ustalığını üç boyutlu muhteşem işlemelere yansıtıyor, işlemeler kuyruklu bir yılanın uçan kelebeklere dönüşmesini görsel olarak tasvir ediyor. Bu alışılmışın dışında tasarımın temelinde yer alan, Mary Katrantzou tarafından modernize edilmiş olan yılanbaşı çanta kilidi tartışmasız bir zaferi müjdeliyor. Her bir Serpenti Metamorphosis çanta, alanında uzman bir sanatçının 40 saatten fazla çalışmasını gerektiriyor. Her biri sınırlı sayıda üretilen modellerin küçük boylarında Beyaz Akik, Kristal Pembe ve zümrüt yeşili renklerinde, büyük boyu ise siyah olarak sunuluyor. 

Bvlgari'nin cüretkâr mücevher DNA'sını yansıtan Serpenti Metamorphosis Handle Bag, ultra yumuşak, son derece pürüzsüz kapitone Nappa gövdesini benzersiz bir metal üst sapla birleştiriyor. Serpenti mirasının ikonik tasarımını cesaret ve onurla yeniden canlandırıyor. Metamorfoz kavramının en ince ayrıntısını yansıtan bu çok yönlü çanta, sapı çıkarılıp zarif bir altın zincir kayış takılarak hareketli bir çapraz çantaya dönüşebiliyor. Mücevher esintilerinin ve deri sanatçılığının mükemmel bir birlikteliği olan bu parça, ikonik yılanbaşı çanta kilidini, armut biçiminde değerli taşlardan oluşan gözlerle Mary Katrantzou’nun yorumuyla yansıtıyor. Çanta fildişi opalden pembe kristale, Ege mavisi topazdan kızıl akik rengine yine değerli taşlardan ilham alan renk seçenekleriyle sunuluyor.

Mary Katrantzou (Bvlgari)

Adeta kendi başına bir mücevher olan Serpenti Metamorphosis minaudière, damla şeklindeki gözleri ve altıgen pullarının mükemmelliğiyle ikonik yılanbaşının hipnotize edici güzelliğine odaklanıyor. Gerçek bir ikon olan Bulgari Serpenti saatten ilham alarak, bu ilhamı ilk defa bir minaudière çantaya taşınıyor. Bu arzu objesi iki farklı stille sunuluyor; Çapraz bir şekilde gövdeye veya bileğe takılabilen, açık altın veya altın renginde, uzun veya kısa çift zincir askılı küçük boy ve ayrıca siyah-beyaz, çok renkli ya da kristal pembe pullarla donatılmış seçeneklere sahip, elde taşınmaya uygun, çekici bir orta boy. 

Kapsül koleksiyonunun tüm çantaları “Mary Katrantzou x Bvlgari” imzasını taşıyan iç metal etiketle tamamlanmış. Doğa metamorfozunun harikalarını yineleyen Mary Katrantzou, kelebek ve yılan motifi arasındaki zıtlığı, hafif kaşmir ve ipek fulardan ultra çok yönlü ipek shelleys'e kadar uzanan çeşitli tekstil ürünlerinde akıllara durgunluk veren desenler ve renk kombinasyonları aracılığıyla ustalığını gösteriyor. Koleksiyon, Fransız moda fotoğrafçısı Hugo Comte tarafından fotoğraf çekimleri yapılan, Rus hayırsever ve güzellik ikonu Natalia Vodianova'nun Mary Katrantzou imzalı, özel tasarlanmış Haute Couture tulumlarla objektif karşısına geçtiği bir kampanya aracılığıyla tanıtıldı. Kapsül koleksiyonu, dünya çapında seçili Bvlgari butiklerinde ve 15 Nisan'dan itibaren Bulgari.com'da satışa sunulacak. Online ön siparişler 21 Mart'tan itibaren başlayacak.       

THE OMNIA CAPSULE EDITION - MARY KATRANTZOU

Bvlgari Omnia evrenini iyimser ve renkli bir hayal dünyası olarak yeniden tasarlayan Yunan tasarımcı, yeni ve özel bir koku yaratmak için usta parfümör Alberto Morillas ile işbirliği yapıyor, özel bir ambalaj tasarımıyla tüm Omnia koleksiyonuna coşkulu bir dokunuş katıyor. Omnia'nın neşeli ruhu ve canlı cazibesi, Roma'lı Bvlgari'nin dizginsiz çoşkusu ve Mary Katrantzou'nun cesur, yaratıcı yaklaşımı ile coşkulu bir işbirliği.