MAX MARA İLKBAHAR YAZ 2021 DEFİLESİ

Modanın yeni Rönesans’ı Max Mara’da başlıyor!

Yeniden doğuş, yenileme, yeniden yapılama: Rönesans’ın her alandaki yılmaz kahramanları gibi Max Mara kadınları dünyayı eskisinden daha iyi olarak yeniden inşa ediyor.

Bu sezon Max Mara şu soruyu ele alıyor, “Böyle bir iş için ne giymeli?”2013-2015 Max Mara’nın Kadınlar için Sanat Ödülünü kazanan Corin Sworn, İtalyan Rönesansı tiyatrolarından ilham aldığı bir enstelasyon tasarladı.

‘Silent Stick’ adındaki multimedya tasarımı yinelenen kimlik ve cinsiyet belirsizliği, entrika, trajedi, komedi, arzu ve sihir temalarıyla İtalyan Rönesansının Commedia dell'Arte'sinden esinleniyor. Sworn’un grafik estetiğini kıyafetlere yansıtan Max Mara, modern ‘paggetto’ yorumları ile dikkat çekiyor. Cüppe ilhamlı, kullanışlı cepli ve ipli detaylarını sokak modası favorisi parkalar ile buluşturan Max Mara, adeta Mantuan dün odasının yaldızlı kayışını yansıtan karmaşık şekilli şamları anımsatan yamaları ile dikkat çekiyor. Sıcak bir resim paletini andıran koleksiyon koyu sarılar ve tozlu pasteller ile bezenirken tasarımlardaki yeni Rönesans esintisi silüetlere yansıdı. 

Yeni Rönesans, yeni silüetleri doğrudur: kısa ve keskin, uzun ve hacimli. 16. Yüzyıl portrelerini andıran defile detayları arasında, pelerin gibi modellerin kolunda duran kol detayları ile birlikte zengin bir şekilde toplanmış yakalar vardı. Bir yeniden doğum zamanında kurulan Max Mara, savaş sonrası modanın yükselişinde belirdi. İtalya, klasiklerini zanaat ustalığı ve iyi tasarım gözüyle yeniden icat ederken Max Mara da başrolü üstlendi. Her zaman ‘güzel figürlere’ önem veren Max Mara, kadınların en iyi hallerini sunmalarını sağladı. Bu düşünce daha önce hiç bu kadar güçlü olmamıştı! Peki dünyayı yeniden inşa etmek ve "iyi bir izlenim” yaratmak için nasıl giyinirsiniz? Yumuşak sarı tonlarında bir kaşmir palto, ustalıkla tasarlanan bir takım elbise, mükemmel detaylara sahip bir trençkot, kusursuz pilili pantolon ile poplin bir gömlek, geniş Ippolita çantası ve oversized güneş gözlükleri…Modern simyası ile dikkat çeken Max Mara İlkbahar Yaz 2021 koleksiyonu, lüks olduğu kadar amaca yönelik ve aynı zamanda yükünüzü hafifletecek türden!

Fotgaleride Max Mara'nın İkkbahar Yaz 2021 Defilesinden stilleri görebilirsiniz....