MAYO CLINIC DİYETİ

Mayo Clinic diyetisyenleri tarafından hazırlanan kitaptan dikkat çekenler!

ELLE ONLINE ELLE ONLINE 19 Temmuz 2014
MAYO CLINIC DİYETİ
Mayo Clinic'in uzman diyetisyenleri tarafından hazırlanan aynı adlı kitaplarında 2 haftada 3-5 kilo vermenize yardımcı olacak bilgiler veriyorlar. Sadece belli alışkanlıklarımızı değiştirerek de istediğimiz kiloya ulaşabileceğimizi, daha da önemlisi sağlıklı bir hayat yaşayabileceğimizi söylüyorlar. Kitapla ilgili devamı da gelecek yazı dizimizdeki ilk dikkat çekmek istediğimiz konu sağlıklı bir kahvaltı! Son günlerde tüm uzmanların ve hekimlerin vurguladığı sıkı ve sağlıklı kahvaltının önemini onlar da vurguluyor ve bunun için 5 önemli bilgi veriyorlar.1- Her sabah kahvaltı edin. Araştırmalar kahvaltı eden insanların etmeyenlere oranla kilolarını yönetmekte daha başarılı olduğunu söylüyor. Çok fazla yemeniz de gerekmiyor, iyi bir başlangıç yapmanız yeterli.


2- Kahvaltıda yulaf ezmesi, soğuk olarak tüketilen tahıl gevreği, kızartılmış tam tahılı tost ekmeği gibi gıdalar tüketmeye özen gösterin.


3- Tatlandırılmamış taze meyve veya taze bulamıyorsanız dondurulmuş meyve tüketin.


4- Az yağlı süt veya yoğurt, yumurta, sert kabuklu yemişler, tohumlar, fındık veya fıstık ezmesi (evet bunu duymak bizi de mutlu etti!) sabahları doymuş hissetmenize ve size tok tutmaya yardımcı olur.


5- Kendinize meyveli bir içecek yapın: Muz, ananas, dutsu meyvelere az yağlı yogurt ekleyin ve mikserden geçirin.

Önemli not: İster soğuk ister sıcak tüketiyor olun tahıl gevreğinizi alırken kutuda yazan besin değerleri etiketine bakın ve içinde daha fazla lif, daha az şeker olanını tercih edin.SON HABERLER

Dergide Bu Ay

ELLE Haziran Sayısı Çıktı!

Kapağımızda ise Oral-B ile yepyeni bir işbirliğine başlayan oyuncu Yağmur Tanrısevsin var.

BU SAYIDA NELER VAR?

E-Bülten Aboneliği

E-bültenimize şimdi abone olun,
magazin dünyasındaki tüm gelişmelerden anında haberiniz olsun.