MEKAN SİZDEN, MOBİLYASI BİZDEN!

Pratik ve şık çözümler burada

ELLE ONLINE ELLE ONLINE 04 Şubat 2014
MEKAN SİZDEN, MOBİLYASI BİZDEN!
<#text>Diyelim ki mobilya ihtiyacınız var. Ama sıkılacağınızı, değiştirmek isteyeceğinizi veya kısa süreli kullanmak isteyebileceğinizi düşünüyor, bir türlü karar veremiyorsunuz! İşte bu noktada hiç aklınıza gelmeyecek bir çözüm öneriyoruz size: Mobilyanızı kiralayın! 'O nasıl olacak?' diye soranlara cevabı ELLE Dergisi Konular Editörü Suzan Yurdacan'ın Joelle Hançerli'yle yaptığı röportaj veriyor.. Endüstri ürünleri tasarımcısı ve Neotek Genel Müdür Yardımcısı Joelle Hançerli, geliştirdikleri bu son derece ilginç ve inovatif sistemi sizler için anlattı...


<#text> Aile şirketi olan Neotek'in üçüncü jenerasyonunu temsil eden, Genel Müdür Yardımcısı ve Endüstri Ürünleri Tasarımcısı Joelle Hançerli'yle İstanbul Mim Kemal Öke Caddesi'ndeki renkli, eğlenceli ve şık ofisinde buluşuyoruz.


<#text>


<#text> ELLE: Neotek, ne iş yapıyor?
JOELLE HANÇERLİ:
<#text> Neotek, 1950 yıllarına dayanan ithalat sektöründe birkaç farklı departmanıyla profesyonel servis veren bir aile firması. Ben Neotek'in üçüncü jenerasyonunu temsil ediyorum. 15 senedir ithal mobilya sektöründe modern, dünyaca bilinen tasarım markalarının Türkiye distribütörlüğünü yapıyoruz. Ağırlıklı olarak mimarlara; proje bazlı konut, ofis, restoran, otel gibi yurt içi ve yurt dışı projelerine mobilya, aksesuar, aydınlatma gibi tüm hareketli mobilyaları sunuyoruz. Neotek Events, özelden kurumsala, her türlü davete mobilya kiralama servisi veriyor.~ ELLE: Hizmetlerinizden kimler yararlanabiliyor?
J.H.:
<#text> Showroom Nişantaşı'nda olduğundan perakende müşterimiz çok fazla. Evine mutfak sandalyesi veya çalışma odasına bir çalışma sandalyesi almak isteyen kişilerden ofis, otel, restoran gibi büyük projelere kadar herkes yararlanabiliyor. Neotek Events'de yani etkinliklere mobilya kiralama departmanımızla evde verilen ufak bir davete de hitap ediyoruz, otelde gerçekleşecek düğün veya kurumsal etkinliğe de. Mobilyaya dair herkes bize başvurabilir. Mottomuz: “Mekanlarınızda mobilyalar bizden, keyfini çıkarmak sizden.”


<#text>


<#text> ELLE: Her etkinlikte farklı olabilmek, kendinizi tekrarlamamak için ne tür bir stratejiniz var?
J.H.:
<#text> Yaratıcı, deneyimli iç mimari ve tasarım ekibine sahibiz. Düzenli eğitimlere gidiyoruz. Yurt dışı etkinliklerini takip edip İtalya'dan destek alıyoruz. Bünyemizdeki stoklu ürünleri, hep yeni ve taze tutuyoruz. İkinci el ürünlerimizi sattığımız için yeni, farklı ürünleri bünyemize alabiliyoruz. Farklı, kaliteli, tasarım ürünler kiralıyoruz. Neotek Grup, her zaman teknolojiyi ve ileriyi takip ediyor. "Ürünlerimizin hepsi RGB Led ışık teknolojisine sahip, kablosuz, şarjlı ve uzaktan kumanda kontrolü uygulanabiliyor. Mekanınızın güzelliği bu durumda çok önemli olmuyor” diyor. Neotek Events mobilyaları mekanınızı aydınlatıyor, değiştiriyor, çarpıcı kılıyor. Yakında “Neotek Events application”ıyla müşterilerimize digital ortamda daha da kolay ulaşacağız.~Joelle Hançerli, “Küçükken annemin makyaj eşyalarını kullanarak resim yapardım. Malzemeye çok meraklıydım” diyor. Sanat atölyelerinde kara kalem eğitimi alıp üniversiteyi Milano'da, endüstri ürünleri tasarımı bölümünde okumuş. Bir süre tasarımcı Karim Rashid'in yanında, New York'ta ve daha sonra Türkiye'ye dönüp uzun süre bağımsız tasarımcı olarak çalışmış. 2007'de “Yılın Genç Yetenek Tasarımcısı” EDIDA (ELLE Decor International Awards) Ödülü alan Joelle Hançerli, Neotek'e katılmış. Temsil ettiği markaların çoğunun; yıllardır beğendiği, Karim Rashid'in ofisinde tasarım yaptığı markalar olduğunu vurgulayan Hançerli, “Bu ürünlerin Türkiye distribütörü olduk” diye ekliyor.

SON HABERLER

Dergide Bu Ay

ELLE Şubat sayısı Çıktı!

ELLE Şubat sayısı Çıktı!

Bu ay kapağımızda 2024'e farklı ve çok heyecanlı başlangıçlarla giren Eda Ece var.

BU SAYIDA NELER VAR?

E-Bülten Aboneliği

E-bültenimize şimdi abone olun,
magazin dünyasındaki tüm gelişmelerden anında haberiniz olsun.