MET GALA’NIN GİYİM KURALLARI DEĞİŞTİ

Moda dünyasının en büyük gecelerinden biri, pandemi kurallarına uyum sağlıyor…

Tahmin edebileceğiniz üzere Met Gala bu yıl çok daha farklı olacak. Normalde Mayıs’ın ilk Pazartesi gerçekleşen etkinlik, 2019’dan beri yapılmıyordu. Şimdi ise 13 Eylül 2021’e ertelenen Met Gala, yeni kurallar duyurdu. 

Gerekli tarih değişikliklerinin yanı sıra, davetlilerin aşı kartı göstermeleri gerektiğini belirten Met Gala yetkilisi aynı zamanda içeride maske takma zorunluluğu olacağını duyurdu. Tam bir ‘maskeli’ baloya dönüşen Met Gala, pandemi kurallarına uyarak maskeleri süper gösterişli bir trende dönüştürüyor. 

“In American: A Lexicon of Fashion” (Amerika’da: Moda Sözlüğü) ve “In America: An Anthology of Fashion” (Amerika’da: Moda Antolojisi) olarak iki ana başlıktaki 2021 sergilerini kutlamayı planlayan Met Müzesi Kostüm Enstitüsü, ilk sergiyi 18 Eylül’de, ikinci sergiyi ise 5 Mayıs 2022’de açıyor. 

Giyim kurallarının yanı sıra bu yıl gala kuruluna Timothée Chalamet, Billie Eilish, Naomi Osaka ve Amanda Gorman gibi isimleri ekleyen Met Gala, genç ve Gen-Z nesline uyum sağlayarak yılın en büyük moda etkinliğini gerçekleştirmeye hazırlanıyor.