MICHAEL KORS İLKBAHAR-YAZ 2022 DEFİLESİ

Romantik tavra, modern ve kentsel bir yaklaşım...

Michael Kors, Central Park'taki Tavern on the Green'de bir “Şehir Romantizmi” gösterisi ile New York Moda Haftası'na aşk havası kattı. Aşk her şeyi yenerse, Michael Kors'un galip geldiğini söyleyebilirsiniz. Pandemiden sonra, İlkbahar/Yaz 2022 şovundan bir gün önce, romantizmin anahtar olduğunu iddia etti. “Bence hepimiz romantizm ve aşk için can atıyoruz. Komşularınızın, arkadaşlarınız, ailenizin sevgisi; romantik aşk. Kesinlikle hepimizin hayalini kurduğunu düşündüğüm bir şey.” Bu duygular geçen bir buçuk yıl boyunca soğuk bir iklime dayanmak zorunda kaldıysa, Kors'un koleksiyonu daha sıcak, daha özgür bir duyarlılığa benziyordu. Bu, klasik özüne kadar soyulmuş romantik bir pansumandı.

Central Park'taki Tavern on the Green'in terasında sunulan küçük kaşmir ikili takımlar, hafif dantel ya da lazer kesim brode işlemeli elbiseler ve yüzyıl ortası yakalı zarif kabanlar; zamansız bir kaygısız, iyimser, canlandırıcı giyinme hissini pekiştirdi. Aşk şarkıları zamana direniyor,” dedi Kors. "Bu romantik tavra çok modern, çok kentsel bir yaklaşımla bakmak istedim."

Kendall Jenner, gösteriyi siyah sutyen üstü ve yüksek belli siyah kalem etekle açtı. Şehir için cüretkar bir kombinasyon, ancak yine de meydan okuyan yeni neslin günlük gardıroplarından akan özgürlük dalgalarıyla uyumlu. Doğum izninden dönen Gigi Hadid, dekolteye açılan bir penceresi olan, önden çapraz askılı, payetli bir gece elbisesiyle kapadı. Her iki görünüm de boyun çizgisi merkezliydi. “Her gün kendi fotoğrafımızı çektiğimiz bir dünyada yaşıyoruz. Bu özçekim, tamamen omzu açık 'portre' yaka ile ilgili: yüzünü harika gösteren bir şey" diye açıkladı Kors.
Bir dizi siyah boğazlı kazağı süsleyen kalp-el motifleri, ciddi hastalıkları olan insanlara ücretsiz olarak eve teslim tıbbi olarak özel yemekler sağlayan New York merkezli “Tanrı'nın Sevgisini Teslim Ediyoruz” hayır kurumuna aitti. Kors, geçen yıl ölen kurucusu Ganga Stone'u kutlamak istedi. “Harika bir tutuma saygı göstermek istiyoruz. Bu çok New York: Bir sorun gördüğünüzde kolları sıvarsınız, ilerlersiniz ve halledersiniz” dedi ve kaşmir süveterden elde edilen tüm gelirin organizasyona gideceğini belirtti.

Kors, tekrar yüz yüze bir gösteri yapmaktan ne kadar mutlu olduğunu dile getirdi. Etrafta, canlı performansı izleyen insanların yüzlerindeki sevinci görebiliyorlardı. Steven Spielberg'in yakında çıkacak olan West Side Story'sinde Anita'yı oynayan Ariana DeBose'u şarkı söylemesi için ayarlayarak kendi mutluluğunu yarattı. Canlı deneyimler hakkında söylediği doğru. Videolar ne kadar iyi olursa olsun, çoğu Kendall Jenner veya Gigi Hadid'in ete kemiğe bürünmesinden veya sahne ışıklarının altındaki payetlerin parıltısından gelen heyecanı sunamıyor.

West Side Story'nin yıldızı Kors, aklında romantizm olduğunu söyledi. Müzikalin 1950'lerin arka planı, Precious Lee'nin süveter kızı V yaka ve daire eteğinden, omuzları açık örgü bir üste ve pantolonun içine sıkıştırılmış bir pötikareli gömleğe kadar silüetleri bilgilendiriyor gibiydi. Tüm bunları her zamanki zarif hassasiyetiyle yaptı. Asla retro bölgeye kaymadı ve onu dengelemesinin sırrı garantili terziliğiydi.