MİLANO MODA HAFTASI: DOLCE & GABBANA İLKBAHAR/ YAZ 2022 DEFİLESİ

Modaevi, 2000'lerin estetik kodlarını yeniden yorumluyor!

Dolce & Gabbana'nın Milano'daki 'DG Light' SS22 pist şovu, bir yıl boyunca kapalı kaldıktan sonra umduğumuz her şeyi bize verme alıştırmasıydı. Dolce & Gabbana İlkbahar-Yaz Koleksiyonu, modaevinin köklerine bir övgü ve yepyeni bir vizyon olarak sergilendi. DNA’sında yeni bir bölüm yazma kararı alan marka, 2000'leri kutlamada neşe ve iyimserliğin sınırlarını zorlayan büyüleyici bir koleksiyon sundu.

Domenico Dolce ve Stefano Gabbana, bu sezon modayı kasıp kavuran Y2K ateşine zaten yabancı değildi. 2000 yılı Dolce & Gabbana'nın zirvesiydi, görkemli aşırılıklarının zamanıydı. Modaevi, son zamanlarda çağa yenilenen ilgiyi fark etti. Hevesli ve yükselen Z kuşağı pop yıldızlarının ilgisini çeken bu görünümleri yarattı. Temel silüetler, hiper hacimler, mix&match stilleri; ikonik ve seksi özgüvenle bir araya geldi.


Gabbana, “Benzer olmayan bir şey yapacağımızı düşündük, ancak 2000 koleksiyonuyla aynı ruh hali içindeydik. Karanlık bir zamandan çıkıyoruz -yani pandemi- ve hayatın tadını çıkarmak istiyoruz. Işık istiyoruz.”

Mekân, aynalı bir pist ve spot ışıklarıyla bir elmas gibi parıldıyordu. Defile, gerçekten mükemmel bir zaman geçirmeyi kutlayan abartılı, eğlenceli moda - giysiler için bir özlemi ateşledi.


25 Eylül'de podyuma çıkan koleksiyon, 2000'lerin estetik kodlarının yeniden yorumlanmasından ilham aldı. Mini etek ve şeffaf gömlek kombinleri, boncuklu püsküllü etekler, iç çamaşırları ve logolu parçalar... Jennifer Lopez, D&G'nin kalıcı bir güce sahip başka bir markaya övgüsü gibi görünen birkaç tişört üzerinde rol aldı. Dev süslemeli tokalı kemerle tamamlanan uzun etekler, altın rengi skinny pantolonlar, D&G monogram zinciriyle tasarlanmış alçak kargo pantolonlar…