MİLANO MODA HAFTASI: DSQUARED2 İLKBAHAR/YAZ 2022 DEFİLESİ

Dsquared2, Milano Moda Haftası'nın son gününde eski bir masalı sergiledi.

Dsquared2, Milano Moda Haftası'nın son gününde dijital olarak tanıtılan İlkbahar/Yaz 2022 Defilesi’ni sahnelemek için Milano'da içi grafiti, dışı yemyeşil bitki örtüsüyle dolu bir endüstriyel alanı devraldı. Dean ve Dan Caten, dijital bir podyum şovu aracılığıyla ortaya çıkan havalı ve eğlenceli bir "eski peri masalı" sahnelediler. Yaratıcı yönetmen Dan Caten, erkek ve kadın koleksiyonlarının genel havasına atıfta bulunarak, “Bu eski bir peri masalı” dedi.

Grunge, rock ve punk öğelerinin karışımı, ruhani, narin öğelerle çarpışarak eğlenceli ve havalı bir dizide Dsquared2'nin modaya mazeretsiz yaklaşımını yansıttı.Dijital sunum, terk edilmiş bir depoda çekildi. Seyirci olmasa bile büyük bir prodüksiyondu ve bir showroom ön gösteriminde söylediklerine göre oldukça zorlayıcıydı. "Bir sürü ses var ama teknolojinin en güzel yanı, hataları düzeltebilmenizdir. Bizim için harika bir öğrenme eğrisiydi.” Yavaş yavaş fiziki şovlarına geri dönmek istediklerini, dünyanın büyük izleyiciler için gerçekten hazır olduğunu ve muhteşem yapımlarının tüm çan ve ıslıklarının tadını çıkarmakta özgür olduklarını söylediler.


Oldukça ustaca kullandıkları sert/yumuşak, narin/güçlü dinamiği oynayarak, çok sayıda akıllı seçenek sundular. Sert ve hassas arasındaki bir çatışma, her görünümün yapımına rehberlik etti. Örneğin, şeffaf bir mini elbisenin üzerine vinil bir motorcu ceketi giyilirken; lamine pantolonlar, romantik bir çiçek desenli ve dantel detaylarıyla noktalanmış transparan bir terlik ile giyildi.
Ekose motifler ve gevşek, kasıtlı olarak tahrip edilmiş örgü kazaklar ve hırkalar koleksiyonun eski havasını yakalarken, payetler, kelebek kanatlar ve el yapımı küçük taçlar Dsquared2 distopik peri masalına tuhaf bir dokunuş kattı.

Dean Caten, amacın "olumlu, iyi bir hava" iletmek olduğunu vurgulayarak, "Bu, havalı kızlar ve erkeklerin bir araya gelip sadece eğlenmesiyle ilgili" dedi.