MİLANO MODA HAFTASI: MSGM İLKBAHAR/ YAZ 2022 DEFİLESİ

Mutluluk ve pozitifliği yansıtan bir koleksiyon!

Milano'nun Porta Nuova bölgesinde açık havada düzenlenen İlkbahar-Yaz 2022 defilesiyle MSGM, eğlence modası söz konusu olduğunda sahnedeki öncü rolünü doğruladı. Mutluluk ve pozitifliği yansıtan bu eğlenceli koleksiyonda, doğaya yapılan atıflar ve kentsel hava bir araya geldi.

Massimo Giorgetti, Alpler'deki tatillerinde açık havada yaz pikniği yapmaktan o kadar keyif aldı ki, MSGM'nin bahar şovu için bu deneyimi tekrarlamaya karar verdi. Bir önizlemede, "Yüz yüze gösterilere geri dönmeyi ne kadar istesem de, açık havada basit, telaşsız ve arkadaş canlısı bir şey istedim" dedi.


MSGM’nin ilham kaynağı, bir olasılık ve yenilenme duygusunu besleyen sanatsal ve kültürel toplulukların yaratıcılığından güç alan kentin 80'leriydi. Bu havayı yakalayan tasarımcı, iyimser ve yazlık bir yaklaşım seçti. Çeşitli canlı baskılar üzerinde çalışırken (büyütülmüş şemsiyeler, meyveler, küçük kır çiçekleri buketleri) MSGM'nin coşkulu görsellerinin düzenlenmiş, aerodinamik bir versiyonunu sundu; şekilleri basitleştirdi ve hacimleri azalttı.Mevcut seksi trende başını sallayan, çıplak ten parlamaları göze çarpıyordu. Giorgetti: “Başkalarının yaptıklarını körü körüne takip etmiyorum. Seksi yapmıyorum," dedi. “Bu koleksiyon cıvıl cıvıl, evet. Ama seksi de..."