MIRELA CERICA’NIN YOL HİKAYELERİ İLHAMLI İLK KOLEKSİYONU

Multinasyonel koleksiyonun tasarım ve seçkilerden oluşan iki farklı line’ında her bir parça, yeni ve keşfedilesi bir hikayeyi barındırıyor.

Mirela Cerica, yol hikayelerinin ilham verdiği; aşk, sanat ve seyahatle yoğrulan ilk koleksiyonunu sunuyor. 

Arnavutluk’ta başlayan hikayesine henüz on yaşındayken geldiği ve ‘ilk görüşte aşk’ olarak nitelendirdiği İstanbul’da devam eden Mirela Cerica’nın, modaya olan tutkusu da bu yaşlarda başlıyor. Uzun yıllar dünyanın dört bir köşesine yaptığı seyahatler nedeniyle kendini ‘yerel turist’ olarak adlandıran Cerica’nın, tasarım tarzı ve moda kimliği de bu şehirlerin etkisiyle şekilleniyor. Farklı ülkelere yaptığı seyahatlerde kendi gardırobu için seçtiği orijinal tasarımlar ve vintage parçaların yanında, yine kendisi için tasarlayıp diktirdiği kıyafetler birleşince Mirela Cerica markasının hikayesini başlatıyor.

MirelaCerica; #designedbymirelacerica ve #selectedbymirelacerica olmak üzere iki farklı koleksiyondan oluşuyor.

Cerica tarafından tasarlanan ready-to-wear parçalar ve kişiye özel kıyafetler #designedbymirelacerica etiketiyle yer alırken, tasarımcının Seul, Hong Kong, Ho Chi Minh, Hanoi, Antwerp, Gent, Brüksel, Paris, Berlin, Monako, St.Tropez gibi şehirlerden seçtiği, bir eşi daha olmayan kıyafet ve aksesuarlar da #selectedbymirelacerica serisinin parçalarını oluşturuyor.

Her parçada ilham verici bir şehrin ve ayrı bir hikayenin anlatıldığı koleksiyon Kasım ayı itibari ile mirelacerica.com adresinde satışa başladı. Showroom ise Aralık ayının sonunda Yeniköy’de kapılarını açacak.

Kendi adını taşıyan ve Kreatif Direktörü olduğu markası “Mirela Cerica” ile moda dünyasına giriş yapan Mirela Cerica, ilk koleksiyonunu geçtiğimiz gün Pilevneli Galeri Dolapdere’de gerçekleştirdiği özel bir davetle tanıttı. Davetten fotoğraflar için tıklayın.