Mıse en Dıor

Dior'un yeni koleksiyonu Mise en Dior'un doğuş hikayesine tanık olun.

Dior'un aksesuar tasarımcısı Camille Micelli, her kadının vazgeçilmezi olan inciyi Dior'un yeni koleksiyonu Mise en Dior için yeniden yorumluyor. Koleksiyonu hazırlarken Dior'un arşivden yola çıkan Micelli, Mise en Dior'un doğuş hikayesini ve koleksiyonun tanıtımı için yapılan kısa filmi anlatıyor.

Louis Vuitton'dayken kendi tasarladığınız küpeleri takarak defileye çıkma fırsatını yakaladınız. Bu da kariyerinizin başlangıç noktası oldu. Aksesuar tasarlamayı kendiniz mi öğrendiniz yoksa...
Camille Miceli: Defileden birkaç hafta önce Marc bana gelip bir çift halka küpe tasarlamamı söyledi. Paris'teki küçük atölyelerle bağlantım olduğunu ve Chanel'deki geçmişimi biliyordu. Bundan sonra da her koleksiyon için birlikte aksesuar tasarladık. Beni bu şekilde öne çıkardığı için Marc'a ne kadar teşekkür etsem az. Bu kadar zeki bir insanın size kendinizi ifade etme imkanı sunması çok nadirdir.  

Geçmişi bu kadar kuvvetli olan bir marka için çalışmak zor olmalı! Markanın ikonik simgelerine tasarımlarınızda nasıl yer veriyorsunuz?
Camille Miceli:
Çalıştığım modaevine her zaman saygı gösteririm. Benim yıldızım Dior ve bu felsefeden yola çıkarak yaptığım bütün koleksiyonlar modaevinin DNA'sıyla bağlantılı olmak zorunda. Dior'un arşivini karıştırdığımda incilerin ağırlıkta olduğunu gördüm. İşin zor kısmı inciye farklı bir karakter katıp Dior olduğunu ifade edebilmekti. Aynı zamanda ananemizin taktığı klasik inci kolye görünümünü de yansıtmak istedim. Biz de incileri altın kullanarak süslemeye karar verdik ve birbirine ipek ipliklerle bağladık. Modern bir görünüm yakalamak içinse altın lureks kullandık.