MİSTRAL’İN AŞKI

Yaz aylarınıza renk katacak sıcacık ve içten bir kitap: Mistral

ELLE ONLINE ELLE ONLINE 04 Haziran 2014
MİSTRAL’İN AŞKI
İtalya'da, Akdeniz'de bir ada ve buranın en büyük ailesinde büyüyen Mistral adında yalnız bir çocuk... Tehlikeli uçurumların birbirinden güzel koylara kavuştuğu bu doğal ortamın içinde kendi kişisel krallığını kuran Mistral'in dünyası, yatlarıyla adaya gelen bir aile nedeniyle değişiyor. Yattaki ailenin ‘kentli' kızıyla tanışan kahramanımız, bir yandan çocukluktan gençliğe geçerken bir yandan da turizmi yeni yeni öğrenen ada halkının değişiminin öncüsü oluyor.


Gençlerin kültürel yapıları farklı olsa da, evrensel bir dili paylaşabildiklerini, ama buluşmalarının da aynı nedenle zor olduğunu ustalıkla anlatan kitap gerçek bir gençlik klasiği.

Kitabın yazarına gelince... 1942 doğumlu Angela Nannetti, geride bıraktığı 72 yıla bol ödül sığdırmış bir isim. Kariyerine İtalyanca öğretmenliği ile başlayan ve 1995'ten bu yana çocuklar ve gençler için kitaplar yazan tecrübeli isim, farklı çalışmalarıyla Hans Christian Andersen, Chronos, Uluslararası Genç Kütüphaneciler Birliği Beyaz Karga Ödülü, Pippi (İtalya), Montreuil Gençlik Merkezi Pépites d'Or (Fransa) gibi ödüllerin de sahibi olmuş. Mistral, ödüllü yazarın Türkçe'ye kazandırılan ikinci kitabı.

Günışığı Kitaplığı

SON HABERLER

Dergide Bu Ay

ELLE Türkiye 25 yaşında!

Mayıs sayımızda ELLE dergisi global kodlarıyla bir araya getirdiğimiz kendi alanlarında çok başarılı tam 8 isim ve 8 marka var.

BU SAYIDA NELER VAR?

E-Bülten Aboneliği

E-bültenimize şimdi abone olun,
magazin dünyasındaki tüm gelişmelerden anında haberiniz olsun.