Moda blogger'larını tanımaya devam!

Dünyaca ünlü moda blogger'larında ikinci durağımız: Sofie Valkiers

Sokak stili fotoğrafçısı ve www.thestreetmuse.it adresli blog'un sahibi Melanie Galea, Firenze4event etkinliğine katılan blogger'larla röportaj yapmaya devam ediyor. Melanie, bu hafta da www.fashionata.be adresli blog'un yaratıcısı Sofie Valkiers'a sordu...

Blog’un ne zaman ve nasıl ortaya çıktı?
Fashionata.be, iki sene önce doğdu. Pazarlama ve işletme bölümünden mezun olduktan sonra hayalimdeki işi bulamadım. Ben de boş vaktimi bir blog açıp yazı yazarak değerlendirmeye karar verdim. Tutkularımı insanlarla paylaşmak istedim. Giydiklerim, moda haftası maceralarım, seyahatlerim, yediklerim hakkında yazmaya başladım. İnsanların blog’umu ziyaret ettiklerinde gülümsemesini ve blog’umdan ilham almalarını istiyorum.

 Kendi tarzını nasıl tanımlarsın?
Giyim tarzım her gün değişiyor. Klasik, kolejli, rocker veya bohem bir tarza bürünebiliyorum. Etkilendiğim her tarz stilime de yansıyor, eklektik bir tarzım olduğunu söyleyebilirim. Giyinirken feminenlik benim için her zaman ön planda. Modern bir görünüm yaratmak için kıyafetlerimde farklı detaylara yer vermeye özen gösteriyorum. Ayrıca leopar pantolon veya farklı bir kemer gibi karakteristik parçaları da kullanmayı seviyorum. 

Stilini etkileyen ilham kaynakları neler?
 Benim stil ikonum Rachel Zoe, muhteşem bir tarzı var! Bunun yanı sıra dergilerden, sokaktan, mimari yapılardan veya bloglardan da ilham alabiliyorum. 

Gardırobundaki favori parçan nedir?
Christian Louboutin ayakkabılarım. Giydikten bir saat sonra acı vermeye başlasalar da onları çok seviyorum!
İnternette alışveriş yapmayı sevdiğin alışveriş siteleri hangileri?
Net-a-porter, LuisaViaRoma.com ve Asos.com’dan alışveriş yapmaya bayılıyorum. Bu siteler, alışveriş yapmaya vaktim olmadığı zamanlarda çok işime yarıyor!

Kredi kartınla en son ne aldın?
Kesimine bayıldığım dantelli ve altın payetli D&G etek. 

Son dakika alışverişi için nereye gidersin?
Yaşadığım şehir Antwerp’de alışveriş yapmaya bayılıyorum. Hem rahat hem de bir sürü güzel mağaza var. Yurt dışındaysa aşık olduğum şehir Paris ve her gittiğimde güzel parçalar bulduğum Londra diyebilirim.

Moda haftalarında giyeceğin kıyafetleri önceden mi seçersin?
Hayır, önceden plan yapmak konusunda korkuncum! Moda haftalarında giyebileceğim güzel parçalar için bir gözümü açık tutsam da, ne giyeceğime hep seyahate çıkmadan bir gün önce karar veririm.

2012 sonbahar-kış defilelerindeki favori parçaların neler?
Louis Vuitton’un ceketleri, Miu Miu’nun kuş baskılı elbiseleri, Celine’nin deri parçalı pantolonları ve Haider Ackermann’ın paltoları.

Bu sezon defilede gördüğün hangi trendlerle sokakta karşılaştın?
Uzun transparan etekler hem podyumda hem de sokakta çok ilgi gördü. Color block trendini de unutmamak lazım! Sokaklar her zamankinden daha renkliydi.

Bir sonraki tatil durağın neresi?
Öncelikle Temmuz ayında Amsterdam Moda Haftası var. Ardından da tatil için Yunanistan ve Brezilya’ya gideceğim için çok heyecanlıyım.