MODA DÜNYASI KADINLARA ŞİDDETE KARŞI BİR ARAYA GELDİ

Bu sorun ancak tüm dünya birlik olursa çözülebilir!

Alessandro Michele, Stella McCartney ve Christopher Kane, Kering’in kadınara şiddeti önlemek için yaptığı kampanya için bir araya gelen ünlü isimlerden sadece birkaçı.

Kampanya, insanların kendilerini bir kadının yerinde hayal etmelerini sağlamak istiyor.

Christopher Kane ve Alessandro Michele#ICouldHaveBeen, yani “yerinde olabilirdim” hashtagi ile erkeklere bir kadının yerinde olsalardı ne olacağını soran kampanya dünya çapında dijital bir kampanya olarak yayılıyor. Kadınlara ise ‘Her’ adı altında birlik olmalarını söyleyen kampanya tüm dünyanın bu amaç için bir araya gelmesini istiyor. Michele, McCartney ve Kane, Joseph Altuzarra, Dennis Chan ve Salma Hayek gibi isimlerin arasında, kadınların ve kızların, sadece kadın olarak doğdukları için şiddete maruz kalma riskine dikkat çekiyor. Ünlü gençler ile bir araya gelecek olan Kering bu konu üzerine birçok video yayınlamayı düşünüyor. 

Denise Chan ve Salma HayekI Could Have Been” hareketi ünlü moda evinin kadınlara şiddeti bitirmek için uzun zamandır yürüttüğü White Ribbon for Women kampanyasının bir parçası. 

Joseph Altuzarra“Kadın olarak doğmak şiddete maruz kalma riski demek olmamalı,” diyen Kering CEO ve Başkanı François-Henri Pinault, “Ancak malesef günümüzde bu böyle. Hepimiz kadın olarak doğabilirdik ve hepimiz bunu önlemek için elimizden geleni yapmalıyız. Kering Vakfının yürüttüğü White Ribbon for Women kampanyasının altıncı yılı, moda evlerimiz ve tasarımcıları ile bu mücadeleye devam etmekten gurur duyuyorum,” diye ekledi. Dünya genelinde her üç kadından birinin şiddete maruz kaldığı istatistiklere göre, ünlülerin attığı bu duyarlı adıma kadın veya erkek herkesin dahil olması gerekiyor. .