MODA DÜNYASINA HIZLI BAKIŞ

Moda dünyasında bu hafta neler olup bitiyor haberimizde!

Pazartesi sendromu bazı insanlarda iki üç gün bile sürebiliyormuş ama bazılarımız için hiç yaşanmıyor bile. Moda dünyasına hızlı başlayanlar ve ‘Böyle sendromlar beni yıldıramaz' diyenlere birlikte kaçamak bir bakış atalım mı?

Suki Waterhouse, Amazon'un moda bölümünün yeni yüzü oldu. Waterhouse, kendisinin de online alışveriş yapmayı çok sevdiğini ve bunun bir parçası olmaktan çok mutlu olduğunu söyledi. Ayrıca güzel model, alışveriş yaparken ürünlerin fotoğraflarını arkadaşlarına atıp fikirlerini soruyormuş ve genelde ‘Delirdin mi sen?' tarzında cevaplar alıyormuş!

Kardashian ailesinin adının geçmediği bir haber beklemiyordunuz herhalde? Kardashian'ların çıkarttığı yeni çocuk giyim markasının Kim ve Kanye'nin kızı North West'ten ilham aldığını düşünmüş olabilirsiniz. Üzgünüz, yanıldınız! Onlar çoktan moda ikonu olmuş birini seçtiler; tatlılığıyla herkesin gönlünü kazanan Prens George!

• Hazır Kardashian'lardan konu açılmışken, Kendall ve Kylie Jenner'in ortak kurdukları alışveriş sitesi açıldı. Ancak bu site bildiğiniz alışveriş sitelerinden biraz farklı. Her hafta sadece 2 ürünün satışı yapılıyor. Evet yanlış duymadınız! İkili, sınırlı bir zamanda sınırlı ürünleri satacak bu nedenle bir kıyafeti kaçırırsanız bir daha bulamayabilirsiniz.

Louis Vuitton artık klasikler arasında görülen logolu çantalarında radikal bir değişikliğe gidiyor. Kahverengi ve bej tonlarındaki klasik modellere hiçbir şey olmayacak merak etmeyin! Ama çoğumuzun yaz aylarında gözdesi olan beyaz üzerine renkli logolu çantalar artık üretilmeyecek. Firmanın neden böyle bir karar verdiği ise tam olarak bilinmiyor.

Gigi Hadid ismini sizce de bu aralar çok sık duymuyor muyuz? Anlaşılan daha da duymaya devam edeceğiz; çünkü başarılı model TopShop'ın sonbahar&kış kampanyasının yeni yüzü oldu. Hadid, markanın tüm ülkelerdeki kampanyalarında yer alacak.

Saint Laurent, son couture defilesini 2002 yılında yapmıştı. O zamandan beri de marka hiçbir couture çalışmasında bulunmadı. Fakat Saint Laurent 13 yıl sonra couture tasarımlara geri dönüyor! Moda haftasının takviminde yer alacaklar mı yoksa Givenchy gibi sadece kişiye özel couture tasarımlar mı yapacak onu henüz bilemiyoruz.

Versus, Londra Moda Haftası'na katılıyor! Ayrıca Mayıs'ta markanın yeni kreatif direktörü olan Anthony Vaccarello'nun da Versus için hazırladığı ilk defile olacak. Hepimiz sabırsızlıkla bekliyoruz! 

• Yakında Facebook'tan direkt alışveriş yapabileceğiz. Instagram ve Pinterest'ten sonra Facebook da online alışveriş furyasına katılan sosyal medya hesaplarından oldu. Markaların sayfalarını beğendiğinizde, sayfanın altında direkt bir alışveriş kısmı olacak ve oradan alışveriş yapabileceğiz. 

Etİketler