Moschino'nun Yeni Kreatif Direktörü

Eski Loewe Tasarımcısı Adrian Appiolaza, hayatını kaybeden Davide Renne'nin ardından görevi devralıyor.

Buse Saray BUSE SARAY 30 Ocak 2024
Moschino'nun Yeni Kreatif Direktörü Instagram

Fotoğraf: @adrianappiolaza


Adrian Appiolaza, Moschino'nun yeni yaratıcı direktörü olarak duyuruldu. Buenos Aires doğumlu tasarımcı, 22 Şubat'ta Milano Moda Haftası'nda ilk kez sahneye çıkacak. Appiolaza, markadan geçen Mart ayında ayrılan Jeremy Scott'ın ardından göreve gelen Davide Renne'nin yerine geçiyor. Renne, geçen yılın sonlarında resmi olarak ekibe katıldıktan sadece on gün sonra beklenmedik bir şekilde vefat etmişti.

51 yaşındaki Appiolaza'nın iki on yıldan fazla deneyimi var ve bu, tasarımcının Central Saint Martins'den sonra Phoebe Philo'nun Chloé'sine alındığı özgeçmişiyle başladı. Ardından, Clare Waight Keller yönetiminde kadın hazır giyim tasarım direktörü olarak Chloé'ye dönmeden önce Marc Jacobs yönetimindeki Miu Miu ve Louis Vuitton gibi birkaç markada zaman geçirdi. Şimdi tasarım direktörlüğünü de üstlendiği Loewe'den Moschino'ya geliyor. Appiolaza, yeni görevinde Moschino'nun kadın, erkek ve aksesuar koleksiyonlarını denetleyecek ve aynı zamanda Aeffe S.p.A. İcra Kurulu Başkanı Massimo Ferretti'ye rapor verecek.Ferretti yaptığı açıklamada, "Adrian'ın patlayıcı yaratıcılığının, enerji ve coşkunun dolu bir kişiliği olduğunu hemen fark ettim, ve bu öğeler Moschino markasının tarihini her zaman belirleyen öğelerdi" dedi. "Adrian'a bizimle büyük bir başarı hikayesi oluşturması için en iyi dileklerimi gönderiyorum."

Görevlendirilmesinin ardından Appiolaza, evin kurucusu Franco Moschino'ya uzun zamandır duyduğu hayranlığı ifade ettiği bir açıklama yaparak şunları yazdı: "Onun kreasyonları sadece kıyafetler değildi, aynı zamanda zamanının statükosuna dair kumaştan yapılmış bir yorumdu." Şöyle devam etti: "Benim görevim, Franco Moschino'nun hepimiz için açtığı o pencereyi dünyaya yeniden açmak olacak; bundan daha büyük bir onur olamaz."

SON HABERLER

Dergide Bu Ay

ELLE Temmuz-Ağustos Sayısı

ELLE Temmuz-Ağustos Sayısı

ELLE Temmuz-Ağustos sayısı 80 sayfalık ELLE Style Awards 2024 eki ile birlikte çıktı!

BU SAYIDA NELER VAR?

E-Bülten Aboneliği

E-bültenimize şimdi abone olun,
magazin dünyasındaki tüm gelişmelerden anında haberiniz olsun.