MR. DOODLE FENDI'NİN ÇATISINI ELE GEÇİRİRSE

Sokak sanatının yaratıcılığı Fendi'nin DNA'sı ile birleşiyor.

Fendi'nin F'si, bu performans ile sokak sanatının yaratıcılığı ile Fendi DNA'sını Roma'nın büyüleyici gökyüzünün altında birleştiriyor. Video, Mr. Doodle'ın kendine özgü, eğlenceli ve esprili kişiliğini, obsesif kompulsif çizimlerle Fendi şekliyle ortaya koyuyor. Pokras Lampas'ın etkileyici çatı performansları, The Ring of The Future'ın 6 sanatçısı ve Roma kolektif "GraFFiti" performansından sonra Fendi, grafiti ile olan eşsiz bağını Mr. Doodle'ın yeni ancak ikonik performansı ile yeniden oluşturuyor.

25 yaşındaki Londra merkezli sanatçı Sam Cox yani Mr. Doodle, eşsiz karalamalarıyla biliniyor. Mr.Doodle şimdi de Fendi'nin ana merkezini baştan yaratıyor.Mr. Doodle kalemini, aynalardan yapılmış büyük Fendi Roma ve ikonik FF logosunun üzerinde bitmeyen bir yaratıcı akış ile gezdiriyor. Her bir karaktere tek tek karalamalar yapıyor ve sonunda hepsini birbirine bağlıyor. Karalamaların her yerinde ikonik siyah ve sarı renklerini kullanıyor. 

 

Sam, aynadan bir masada karalamaya başlıyor ve çizmekten kendini alamıyor. Çizimleri, sonunda sadece Fendi çatı katını değil, tüm Palazzo Della Civilta Italiana'yı kaplıyor. Sam karalamalarını yaparken, onun tulumunu diken Fendi terzilerinden Caterina ile sahneler paralellik gösteriyor. Caterina, farklı terzilik tekniklerini bir arada farklı materyaller ve dokular üzerine uygulayarak, işçiliği kutlayan benzersiz parçalar yaratıyor.

Etİketler