MULBERRY EN İKONİK ÇANTALARINDAN BİRİNİ YENİDEN ÜRETTİ

‘Alexa’ geri döndü!

2010’lu yıllar moda için ilginç bir dönemdi! Jegging jean taytlar, sloganlı tişörtler, skinny jean pantolonlar ve topuklu sneakerlar… Bir diğer tarafta ise 2010’lu yıllar ‘it-bag’ konseptinin altın çağı diyebiliriz. Herkes olan herkesin kolunda taşıdığı kocaman Celine çantaların yanı sıra bir çanta modeli öne çıkıyordu: Mulberry Alexa! Tam 10 yıl önce tasarlanan ‘The Mulberry Alexa’ çantası, neredeyse tüm moda severlerin kolundan düşürmediği veya hep istediği çantalardan biri oldu. 

'Alexa' Çantası (Mulberry)

Moda sektöründe birçok çantanın farklı ilham kaynakları var… Bunun en klasik örneği ise Jane Birkin’in Hermes’in CEO’su Jean-Louis Dumas ile 80’li yılların başında Paris’ten Londra’ya giden bir uçakta karşılaşması. Genç bir anne olarak ihtiyaçlarını sığdırabileceği ve şık bir çanta bulamadığını söyleyen Jane Birkin, belki de modanın en ikonik çantalarından biri olan Hermes Birkin çantasına ilham kaynağı olmuştu. Bunun gibi bir başka hikaye ise Mulberry’nin ‘Alexa’ çanta modeli. Stil ikonu ve model Alexa Chung’ın karizmatik popülaritesinden ilham alan Mulberry, Chung’ın stilinde birçok kez gördüğümüz evrak çanta stilinden ilham almıştı. Yumuşak deri ile tasarlanan bu maskülen evrak çanta ilhamlı ‘Alexa’ modelinin ilk versiyonunun geçtiğimiz haftalarda Victoria & Albert Müzesinin ‘Bags: Inside Out’ sergisinde yer alacağı duyurulmuştu. 

2010’lu yılların başında koleksiyonunuza bir ‘Alexa’ çantası ekleyemediyseniz, şanslısınız! Önümüzdeki sene markalarının 50. yıldönümünü kutlayacak olan Mulberry, ikonik ‘Alexa’ çantasını yeniden tasarlama kararı aldı. Çanta modelini güncelleyerek, daha modern bir estetik katan Mulberry, düşünceli ve inovatif tasarımı ile dikkat çekiyor. Sürdürülebilirliği göz önünde bulunduran İngiliz marka, sertifikalı deriler ve çevre onaylı tabakhaneler kullanarak bu ikonik çantayı karbon nötr fabrikalarında üretti. Sonuçta sürdürebilirliğe dahil olan zamansız bir tasarım elde eden Mulberry, aynı zamanda birçok farklı renk seçeceği sunuyor. Toprak tonlarından cesur renklere kadar farklı seçkiler sunan Mulberry, aynı zamanda markanın klasikleri arasında olan yeşil ve siyah modelini de yeniden tasarladı. Tıpkı orijinal modelde olduğu gibi üç farklı boy sunan ‘Alexa’ çantası, mini, orta ve laptop-dostu büyük boyları ile karşımıza çıkıyor. 

'Alexa' Çantası (Mulberry)

Etİketler