Murat Süter

25 yaşına kadar doğru dürüst vitrinlere bile bakmamış bir moda sihirbazı.

ELLE: ‘Proje Moda’ adlı yarışma programında sunuculuk yapmadan önce ne yapardı Murat Süter?
MURAT SÜTER: Ben kendim hakkında konuşmayı hiç sevemedim nedense. ‘Şunları şunları yaptım’ demek, çok hoşuma gitmiyor. Yani başarmak çok hoş ama hakkında konuşmak hoşuma gitmiyor işte. Şimdiye kadar hep kamera arkasında olmayı tercih ettim, medyadan hep kaçtım açıkçası. Herkese ilginç gelen de bu oldu zaten. Fakat Beymen’den sonra hep yapmak istediklerimi yapmaya çalışırken bu teklif geldi ve ben de açıkçası eğleneceğimi düşündüm.

ELLE: Göz önünde olmamanıza rağmen nasıl olmuş da akıllarına gelmişsiniz?  
M.S.: Bir arkadaşım beni o orijinal yarışmadaki karaktere uygun görmüş ve  yapımcılara önermiş. ‘Seni seçeceklerini hiç sanmıyorum ama yine de ismini verdim. Aklında olsun’ dedi.

ELLE: Programla birlikte nasıl reaksiyonlar aldınız çevrenizden?
M.S.: Ayıp olmasın diye  herkes gayet güzel şeyler söylüyor. Genelde hep pozitif yorumlar aldım ama ben de kötü olduğunu düşünmüyorum. Çünkü mükemmelliyetçi bir insanımdır. Bence program Türkiye koşullarında gayet başarılı diyebiliriz. Hatta ‘Murat bugüne kadar medyada görünmeme kararın yanlış mıydı?’ diye de düşünmedim değil. Sonuçta son derece iyi bir yerde olsan bile PR‘ını yapmamak bir dezavantaj da olabilir.