NAEEM KHAN İLKBAHAR-YAZ 2022 DEFİLESİ

Zamanda yolculuk hissi uyandıran detaylar…

Pandemi sırasında süper popüler hale gelen Fran Lebowitz ve Martin Scorsese'nin yer aldığı Netflix belgesel dizisi Pretend It's a City, eski New York'un gerçek ve hayali cazibesini uyandırdı. Naeem Khan 2022 İlkbahar-Yaz Koleksiyonu, The Matinée Show'u Sony Hall'da caz ve bossa nova klasikleri icra eden canlı bir grup eşliğinde sunmayı seçtiğinde; zamanda daha da geriye giden benzer bir kinayeye yaslandı. Konuklar 1940'ların filminde olduğu gibi küçük yuvarlak masalarda oturuyorlardı.

Khan, saçak kullanımıyla Deco dönemi cazibesiyle biraz oynadı. Her zaman olduğu gibi zarif bir şekilde işlenmiş siyah cam boncuklu görünümlerin bazılarında 1970'lerin Cher'inden ipuçları vardı. Genel ruh hali, güneşli sahil yazlarıydı. Khan, “Bana göre Küba'ya seyahat etmek ya da İtalya'ya gitmek gibiydi” dedi.

Koleksiyonda tam etekli balo elbiselerinin yanı sıra cansız kaftanlar da vardı. Ancak esas olarak Khan, modern kırmızı halı giyimini tanımlayan vücuda yakın ve teni açıkta kalan görünümleri ön plana çıkarmak istedi. Tasarımlara beklenmedik eklemeler arasında düz ve baskılı kenevir kot pantolonlar vardı. Programa eklenen bir not, bu doğal lifin sürdürülebilir yönlerini dile getirdi. Khan, bunu teşvik ederek; gece giyimi dünyasına eko-bilinç getirmek istediğini söylüyor.


Her zaman iddialı olan tasarımcı, Mart ayında yeni bir girişim başlattı. "Christian Dior ve herkesin Couture ile Paris'te yaptığını Amerika'da yapmak istiyorum" dedi.

Khan, çeşitli dünyalar arasında bir elçidir: hazır giyim ve couture; Hindistan ve New York (ve giderek artan bir şekilde Miami).