NELER DİNLEMİYORUZ Kİ…

José Carreras'tan tangoya ve kalsik müziğe kadar yine dopdoluyuz!

ELLE ONLINE ELLE ONLINE 20 Mart 2014
NELER DİNLEMİYORUZ Kİ…
Öncelikle bahsetmek istediğim iki tane festival var. Biri “21. İzmir Avrupa Caz Festivali” ve bugün “Maciej Obara International Quintet” konseriyle festivalin finali yapılıyor. Kötü haber biletlerin çoktan tükenmiş olması. Ama bu durum fazla bileti olan arkadaşlarınızı arayıp bulmanıza engel değil. Fırsatı kaçırmayın!

İkinci festival ise; “3. İstanbul Uluslararası Opus Amadeus Oda Müziği Festivali”. 23 Mart - 11 Nisan arasında Fulya Sanat ve Beyoğlu St. Antuan Kilisesi'nde gerçekleşecek olan festivalde;


23 Mart: Dört ve Altı El Piyano Resitali


27 Mart: Quintetto Bottesini


31 Mart:Romain Leleu Ve Ghislain Leroy


09 Nisan: Collegium Musicum Den Haag St. Antuan


11 Nisan: Aura Musicale Barok Topluluğu - Wolfgang Bankl sahne alacaklar. Biletlerine Biletix'ten ulaşabilirsiniz.~Önümüzdeki günlerin etkileyici bir diğer etkinliği ise Zorlu Center PSM'de sahne alacak “Forever Tango”. 21-23 Mart arasında gerçekleşecek gösteri için özellikle dünya basını ve eleştirmenler “kesinlikle görülmesi” gerektiğinin altı çiziyor. İlk olarak 1990'da San Diego'da sahne alan “Forever Tango” en iyi turne müzikali olarak kabul görüyor. “Bay Area Critics Birliği Ödülü'nü alan, “Tony” ve “Drama Desk” adaylıkları olan oyun Broadway'in gözdelerinden. İşte bu müziğe ve tangoya doyacağınız gösteri bu kez İstanbul'da ve sizleri bekliyor.

Zorlu Center PSM'de sahne alacak bir diğer isim de klasik gitarını konuşturan Jason Vieaux. 25 Mart'ta sahne alacak sanatçı, önemli ödüllerin sahibi. Vieaux ayrıca "Salon di Virtuosi Career Grant" ödülüyle de onurlandırılmıştı. Üstelik bu başarılı sanatçının bir de sürprizi var. Konser öncesi seçeceği 5 gitarist ile bir Ustalık Sınıfı gerçekleştirecek. Hem Ustalık Sınıfı'na katılmak için hem de her iki konserin detaylarına Zorlu Center PSM sitesinden ulaşabilirsiniz.~Önümüzdeki günlerin en heyecan verici konseri ise “The Legendary Tenor: José Carreras”. 29 Mart'ta Zorlu Center PSM Ana Tiyatro'da sahne alacak. Konser sırasında kendisine soprano Simge Büyükedes ile orkestra şefi David Giménez eşlik edecek. Çağımızın en önemli tenorlarından kabul edilen Carreras, Domingo ve Pavarotti ile birlikte "3 Tenors" grubunun bir üyesiydi. Albümleriyle milyonlara ulaşan José Carreras konseri için bilet ve detaylarına Zorlu Center PSM 'in sitesinden ulaşabilirsiniz. Elinizi çabuk tutmanızda fayda var.

—Nesrin Yücetürk

SON HABERLER

Dergide Bu Ay

ELLE Temmuz-Ağustos Sayısı

ELLE Temmuz-Ağustos Sayısı

ELLE Temmuz-Ağustos sayısı 80 sayfalık ELLE Style Awards 2024 eki ile birlikte çıktı!

BU SAYIDA NELER VAR?

E-Bülten Aboneliği

E-bültenimize şimdi abone olun,
magazin dünyasındaki tüm gelişmelerden anında haberiniz olsun.