NEW YORK MODA HAFTASI İLKBAHAR 2021 SEZONUNA DEVAM EDİYOR

Amerikan Moda Konseyi, dijital New York Moda Haftasının takvimini paylaştı...

New York Moda Haftası devam ediyor ancak yeni bir format ile. Amerikan Moda Konseyi (CFDA), İlkbahar 2021 sezonunun resmi takvimini ve planını paylaştı. Hem sektörün profesyonellerinin hem de moda severlerin izleyebileceği dijital insiyatifleri de açıklayan CFDA, genç tasarımcılara da destek oluyor. Runway360 adlı yeni bir platform üzerinden küresel krizden etkilenen tasarımcılara destek olmayı planlayan CFDA, 60 tasarımcının koleksiyonlarını güvenli bir şekilde dijital mecralar üzerinden gösterecek. View this post on Instagram

Carolina Herrera (pictured), LaQuan Smith, Anna Sui, Eckhaus Latta, Jonathan Simkhai, Zero + Maria Cornejo and Marchesa are among the designers on CFDA’s Official New York Fashion Week Schedule for September. The season launches on Sunday, September 13 with Jason Wu and Harlem’s Fashion Row, and concludes with Tom Ford on Wednesday, September 16.⠀ ⠀ New names to the schedule include AKNVAS, Colleen Allen, Dur Doux, Duncan, Frederick Anderson, Frère, Imitation of Christ, Oak & Acorn, Theophilio, Venicew, Wiederhoeft, and Who Decides War.⠀ ⠀ CFDA’s new digital platform and business tool #RUNWAY360 will serve as the premier discovery destination, allowing brands the flexibility to show their collections in a variety of formats and at a time that works for them, engaging domestic and international press, consumers, and retailers.⠀ ⠀ The countdown has begun on runway360.cfda.com! Link in bio for the full schedule.

A post shared by cfda (@cfda) on


CFDA CEO'su Steven Kolb yaptığı açıklamada, "COVID-19 salgını küresel moda endüstrisini altüst etti ve özellikle New York'u sert bir şekilde vurdu" dedi. "Moda haftası, markaların basınla, perakendecilerle ve tüketicilerle bağlantı kurabildiği kritik bir zamandır ve CFDA’in Runway360'ı oluşturarak sektörün ihtiyaçlarını desteklemek için bu kadar hızlı hareket etmesinden gurur duyuyorum,” diye ekleyen Colb, yepyeni bir tema denediklerini açıkladı. 

New York Moda Haftası ile özdeştirilen sokak stili fotoğrafları, kalabalık sokaklar ve yoğun trafik sahneleri bu sezon görülmeyecek olsa da Runway360 13-16 Eylül arasında 30 dakikalık gösterimler ile tasarımcıların dijital platformlar üzerinden sunum yapmasını sağlayacak. Tom Ford, Jason Wu, Carolina Herrera, Eckhaus Latta, Jonathan Simkhai, LaQuan Smith, Naeem Khan, Nicole Miller, Veronica Beard ve Zero + Maria Cornejo gibi tanıdık tasarımcılar bu yeni insiyatife katılsa da bazı isimlerin programda yer almadığı gözümüzden kaçmadı. 

Takvimde ismi bulunmayan Michael Kors, Proenza Schouler, Brandon Maxwell, Tory Burch ve Prabal Gurung, Ekim ayında veya daha sonrasında gösterim yapmaya karar verdiler. Marc Jacobs, İlkbahar 2021 gösterimini tamamen iptal ederken, Eylül 2020 ayındaki moda haftası spot ışıklarının yeni ve genç tasarımcıların üzerinde olmasını sağlayacak.

“Programda, Runway260 olmadan koleksiyonlarını küresel boyutta seyircilere ulaştırmaları mümkün olmayan 15 yeni Amerikan markanın olmasından heyecan duyuyoruz, birçoğu ilk defa,” diyen Kolb, “Aynı zamanda Harlem Fashion Row’dan gelen inanılmaz yeteneklere dikkat çekeceğimiz ve New York Erkekler Gününü geri döndüğünü açıkladığımız için heyecanlıyız,” diye ekledi. 

Her şeyin belirsiz olduğu bu zamanda en çok etkilenen sektörlerden biri de moda sektörü. Bu zor dönemin içinde tasarımcılara ve markalara destek olmak istediklerini söyleyen Kolb, “Beklenmedik zorluklara karşı ve sektörümüzdeki belirsizlikler ile Amerikan moda toplumunu yeniden bir araya topladığımız ve birbirimize destek olarak dayanıklılığımızı kanıtladığımız için onur duyuyorum,” dedi.