NEW YORK VE LONDRA’NIN İLK 5’i

Geride bıraktığımız New York ve Londra Moda Haftaları'ndan aklımızda kalanlar!

Gülşah ÖZTÜRK GÜLŞAH ÖZTÜRK 02 Mart 2015
NEW YORK VE LONDRA’NIN İLK 5’i
Moda Haftaları'nda şu anki durağımız Milano. New York ve Londra sonrası İtalya'da gelecek sezona yön verecek tasarımların notunu tutuyorken Londra ve New York'tan akılda kalanları gözden geçirelim mi?

İşte ilk durak New York'tan akılda kalanlar:

1- Oscar de la Renta'nın aramızdan ayrılışı sonrası, moda evinin kreatif direktörü pozisyonuna geçen Peter Copping, izleyenlerden tam not aldı. Bizim favorimizi yukarda görebilirsiniz.

2- Carolina Herrera'nın koleksiyonundaki volanlar ilk beşimizde! Bu ipek dalgaların , pastel mavilerle birleşince yarattığı etkiyle yaz mevsimine ışınlanmak istiyoruz.

3- Rag&Bone'un neon renkleri kullanış şekli de favorilerimizden. Neon renklerin, sonbahar-kş koleksiyonlarının vazgeçilmezlerinden koyu tonları yumuşatan detaylarda karşımıza çıkmasına bayıldık.

4- Kanye West'in Adidas'la olan işbirliğini merakla bekliyorduk. Sadece sneaker'la katkıda bulunduğu ‘Yeezy' koleksiyonu tasarım adına ne kadar beğenildi tartışılır ama ön sıradaki ikili etki Rihanna&Kim Kardashian, uzun süre hafızalarda kalmaya devam edecek.

5- Donna Karan bize beklediğimiz mesajı verdi ve top 5'imizde kendine güvenli bir yer edindi. Müjdemizi isteriz; ne şekilde bağlarsanız bağlayın ama kemerlerinizi asla bir kenara atmayın. Onlar, her sezon daha da güçlenerek geliyorlar!~ Londra'dan akılda kalanlar:

1- Christopher Kane'in aşıkları buluşturan bir tuvali andıran tasarımı, sadece Londra değil, tüm moda haftalarının favorilerinden olacak.

2- Burberry defilesini en önden izleyenler arasında, markanın yüzlerinden Cara Delevingne, Jourdan Dunn, Kate Moss ve ünlü fotoğrafçı Mario Testino vardı. Akılda kalansa, fotoğrafa tam yansımayan, kapanış müziği sırasında sergiledikleri danstı. 

3- Hakaan Yıldırım yine bizi gururlandırdı. Ağırlıklı olarak mücevher tonlarına yer verdiği koleksiyonda tasarımların elle işlenen muazzam detayları hala aklımızda! 

4- Peter Pilotto'nun koleksiyondaki diğer parçalar kadar ilgi gören stiletto'lar, ELLE okurlarının favorilerinden. Kendisi, Instagram hesabımızın (@elleturkiye) moda haftalarıyla ilgili paylaşımları arasında, en çok like alanlardan. 

5- Erdem'in koleksiyonunun ruhuyla örtüşen, avangard eşyalarla süslü, Parizyen sanat eserlerinin sunulduğu bir müze olarak da kullanılan defile atmosferi de ilk 5'imize girenlerden!

ETİKETLER
SON HABERLER

Dergide Bu Ay

ELLE Temmuz-Ağustos Sayısı

ELLE Temmuz-Ağustos Sayısı

ELLE Temmuz-Ağustos sayısı 80 sayfalık ELLE Style Awards 2024 eki ile birlikte çıktı!

BU SAYIDA NELER VAR?

E-Bülten Aboneliği

E-bültenimize şimdi abone olun,
magazin dünyasındaki tüm gelişmelerden anında haberiniz olsun.