Ormanın gotik prensesleri

Chanel 2013 ilkbahar-yaz haute couture

ELLE ONLINE ELLE ONLINE 22 Ocak 2013
Ormanın gotik prensesleri
Karl Lagerfeld, Grand Palais'de yarattığı soğuk ve karanlık ormanda Chanel'in prenseslerini ağırladı. Coco Chanel'in mirasını başarılı bir şekilde sürdüren Lagerfeld, couture koleksiyonunda tüvit elbiselerle birleştirdiği dantel, şifon ve tüylerle baharın ılık esintisini koleksiyonuna taşıdı. Keskin hatlı omuzlarla 19. yüzyılın etkilerini taşıyan elbiseler, dizin bir hayli üstünde biten lame, dore ve dantel çizmelerle birlikte kullanıldı.

Beyaz, mavi, siyah ve lila tonlarında gezinen koleksiyonda payetli çiçek desenleri de önemli bir yer kaplıyor. Clockwork Orange filminden fırlamış gibi duran makyajın tam tersi olarak hanım hanımcık kıyafetler içinde olan modeller, Lagerfeld'in farklı temaları birleştirmesinin sonucu olarak görünüyor. Couture şovlarında geleneksel olarak gelinlikle kapanan defile sonunda iki gelin, Lagerfeld'in gözde çocuk modeli Hudson Kroenig'in elini tutarak birlikte yürüdüler. Lagerfeld'in iki gelini bir arada yürütmesi, Fransa'da son zamanlarda çokça tartışılan eşcinsel evlilik konusuna yaklaşımını ortaya koyuyor gibiydi.

SON HABERLER

Dergide Bu Ay

ELLE Türkiye 25 yaşında!

Mayıs sayımızda ELLE dergisi global kodlarıyla bir araya getirdiğimiz kendi alanlarında çok başarılı tam 8 isim ve 8 marka var.

BU SAYIDA NELER VAR?

E-Bülten Aboneliği

E-bültenimize şimdi abone olun,
magazin dünyasındaki tüm gelişmelerden anında haberiniz olsun.