OSCAR DE LA RENTA, SARAH JESSICA PARKER’IN ELBİSESİNİ AÇIK ARTIRMAYA ÇIKARDI

‘And Just Like That’ prömiyerinde giyilen elbisenin gelirleri UNICEF’e bağışlanacak…

Oscar de la Renta, Sarah Jessica Parker’ın ‘And Just Like That’ serisi prömiyerinde giydiği elbise için bir online açık artırma başlattı. Oscar de la Renta’nın ‘Encore’ adlı ikinci el platformunda Salı akşamı satışa sunulan elbisenin satışından elde edilen gelirlerin UNICEF’e bağışlanacağı duyuruldu. 

Sarah Jessica Parker 'And Just Like That' Prömiyerinde (Getty Images)

Oscar de la Renta’nın New York atölyesinde dikilen bu elbise, ipek şifon ve el işçiliği ile tasarlandı. XS ve S bedenlere uyduğu söylenen elbisenin taban fiyatı $5,000’den açıldı. Açık artırma 31 Mart’a kadar devam edecek. "Geçen Aralık'taki ‘And Just Like That’ galasında bu elbiseyi giymek bir ayrıcalıktı ve Oscar de la Renta'daki arkadaşlarımla birlikte şimdi Encore aracılığıyla bu elbiseyi açık artırmada satmaktan onur duyuyorum” diyen Sarah Jessica Parker, “Satıştan elde edilecek tüm gelir, mevcut jeopolitik çatışmalar ve pek çok masum çocuğa yönelik acil ve artan tehditler göz önüne alındığında, şimdi her zamankinden daha fazla desteklemeye çağrıldığımı hissettiğim bir kuruluş olan UNICEF'e bağışlanacak. Bu yıl elbiseye veda etmek anlamlı geliyor ve bir sonraki sahibinin kim olduğunu görmek için sabırsızlanıyorum” diye ekledi. 


Kasım ayında hızla büyüyen ikinci el sektörüne giriş yapan Oscar de la Renta, vintage parçaların ömrünü ve kullanımını uzatan sürdürülebilir bir alternatif sunmaya başlamıştı. Marka, türünün tek örneği parçalarından özel bir seçki hazırlamak için müşteriler ve saygın vintage satıcıları ile birlikte çalışmaya devam ediyor. 

Ödeme veya mağaza kredisi arasında seçim yapmaya ek olarak, Encore by Oscar de la Renta'daki satıcılar, markanın iş birliği yaptığı organizasyonlardan birini seçerek, satışlarından elde edilen geliri Habitat for Humanity, Dress for Success, World Central Kitchen ve The Colleagues of Los Angeles gibi kurumlara bağışlayabiliyorlar.