OSCAR DE LA RENTA SERGİSİ

Oscar de La Renta sergisi Houston Texas'ta.

Geçtiğimiz yıl San Francisco’da gösterilen Oscar de La Renta sergisi bu sene Houston Texas’ta açılıyor.

Küratörlüğünü Andre Leon Talley’nin yaptığı sergi 8 Ekim’de Houston Güzel Sanatlar Müzesi’nde açılacak.

 

Oscar de La Renta Özel Tasarım Gece Kıyafeti (2001) ve Pierre Balmain tasarımı Oscar de La Renta Gece Elbisesi (1998), Museum of Fine Arts Houston.“Oscar de La Renta elbiselerinin insanlar için ne ifade ettiğini sergiyi gördükten sonra hemen anladım,” diyen müze direktörü Gary Tinterow sergiden çok etkilendiğini açıkladı. Ünlü moda tasarımcısının son yarattığı gelinlik olan Amal Clooney’nin gelinliğini içeren sergi farklı bir önem taşıyor. San Francisco’daki sergide yer almayan bu elbise Houston’da açılacak olan sergide yerini aldı. Oscar de La Renta’nın İspanyol, Orta Doğu ve bahçelere olan aşkından aldığı ilham kaynaklarını içeren sergi Ocak ayının sonuna kadar gösterimde olacak. 

Oscar de La Renta Palto ve Elbise (1968), Oscar De la Renta Kokteyl Elbisesi (1960'lar), Oscar de La Renta Özel Gece Ceketi (2012), Oscar de La Renta Gece Elbisesi (1996), Museum of Fine Arts Houston.Farklı temalı odalar ile Oscar de La Renta’nın tasarımlarının yanı sıra tabloları ve eşyaları da yer alacak. “Müşterilerini çok iyi tanıyordu. Elbiselerini giyenlerin hayatlarını gözlemleyerek buna göre tasarımlar yapıyordu,” diyen Talley, ünlü tasarımcının hayatından parçaların yer almasının önemini böyle açıklıyor. 

Oscar de La Renta Çizimi (1968), Oscar de La Renta for Jane Derby Çizimi (1966), Museum of Fine Arts Houston.Houston’da gerçekleşen kasırganın ardından bu serginin şehre pozitiflik getireceğine inanan Talley, Oscar de La Renta sergisinin “bu büyük adamın ilham verici hayatının kutlaması,” olduğunu söylüyor. 
.