OSCAR’LI TASARIMCIDAN KOLEKSİYON

OSCAR'LI TASARIMCIDAN KOLEKSİYON

ELLE ONLINE ELLE ONLINE 17 Haziran 2014
OSCAR’LI TASARIMCIDAN KOLEKSİYON
Filmlerde görüp hayran olduğumuz elbiseler ve stiller çoğu zaman trendlere ilham kaynağı olur. Ancak filmlerin kostüm tasarımcılarının kendi koleksiyonlarıyla bir marka yaratmasına pek rastlanmaz. Hepimize ‘çok yazık' dedirten bu klişeyi kıran biri var... Colleen Atwood, tasarım konusunda ‘çatlak' diye tanımlayabileceğimiz kadar iddialı bir yeteneğe sahip. Makas Eller filminde hepimizi büyüleyen Makas Elli Yakışıklı Johnny Depp'in stili de onun tasarımı; Pamuk Prenses ve Avcı filminde, Charlize Theron'un canlandırdığı bir anda hareketlenen ‘kötü kalpli kraliçe' kostümü de... 2010 yılına damgasını vuran ‘Alis Harikalar Diyarı'nda' filminin birbirinden güzel kıyafetleri de...

65 yaşındaki Atwood, bu yeteneğini 10 kez Oscar'a aday olarak 3 kez de Chicago, Bir Geyşa'nın Hatıraları ve Alis Harikalar Diyarında filmleriyle bu ödülü kazanarak kanıtlamış bir isim.

Şimdi de başka bir alana adım atıyor ve birbirinden güzel çantalarla beyaz perdenin hayal dünyasından biraz olsun çıkıp ‘dokunulabilir' hale geliyor! Gündüzden geceye taşınabilir tarzda kapsül bir koleksiyon hazırlayan Atwood, ‘Güzel objeleri her zaman sevmişimdir' diye anlatıyor neden işe çantalarla başladığını... Biz de onun elinden çıkan ‘güzel objeleri' pek seveceğiz gibi!

SON HABERLER

Dergide Bu Ay

ELLE Temmuz-Ağustos Sayısı

ELLE Temmuz-Ağustos Sayısı

ELLE Temmuz-Ağustos sayısı 80 sayfalık ELLE Style Awards 2024 eki ile birlikte çıktı!

BU SAYIDA NELER VAR?

E-Bülten Aboneliği

E-bültenimize şimdi abone olun,
magazin dünyasındaki tüm gelişmelerden anında haberiniz olsun.