PARİS, 2024’E KADAR MODANIN SÜRDÜRÜLEBİLİR BAŞKENTİ OLACAK

Paris daha sürdürülebilir bir gelecek için ayaklandı!

Moda başkenti olarak görülen Paris, ünvanınına yeni bir özellik eklemek istiyor. Paris Belediye Başkanı Anne Hidalgo ve Başkan Yardımcısı Frederic Hocquard, bir çok ismin katıldığı Institut Français de la Mode’da bir görüşme ayarladı. “Paris İyi Moda” adlı girişimi açıklayan Belediye Başkanı, Paris’i modanın sürdürülebilir başkenti yapmak istiyor. 

Önümüzdeki beş sene boyunca sürecek olan girişimler, Olimpiyatların gerçekleşeceği 2024’te tamamlanacak. “Paris İyi Moda; moda uzmanlarını, markalarını, girişimcileri, tasarımcıları ve profesyonelleri bir araya toplayarak Paris’i modanın başkenti yapmak için çalışmalar yapıldığı bir girişim,” diyen ünlü moda yazarı Isabelle Lefort, toplantıya katılan isimler arasında yer aldı. 

Galeries Lafayette ve LVMH gibi modanın güçlü markaları ile birleşen bu girişim, şirket transparanlığını, üretimi ve geri dönüşümü geliştirmeyi amaçlıyor. Daha sürdürülebilir bir gelecek için enerji tasarrufunun yapması gerekildiği vurgulanırken, izlenilecek yollar Haziran 2019’da açıklanacak. 

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.