PARİS MODA HAFTASI ÇİFTLİĞE DÖNÜŞTÜ!

Stella McCartney ve Thom Browne defilelerinde bir şey dikkatinizi çekti mi?

Stella McCartney, Paris Moda Haftasında gerçekleşen Sonbahar 2020 defilesi için podyuma hayvan kostümleri giyen modeller çıkardı! Uzun süredir hayvan haklarına olan bağlılığı ile bilinen McCartney, esprili mesajı ile düşüncesini yeniden vurguladı. Koleksiyonlarında hayvanlardan elde edilen malzemeler kullanmayan ilk tasarımcılardan biri olan McCartney, “Modanın kürk ve deri kullanmaya son vermesi konusunda umudumuzun daha çok olduğu bir zaman olamaz” dedi. Adeta maskot gibi görünen modellerin hayvan kostümleri, defilenin en ilgi çekici parçalarından biri oldu. 

Stella McCartney Sonbahar 2020 Defilesi (Getty Images)

Sonbahar 2020 tasarımlarını sergilediği defilenin finalinde boğa, tavşan, timsah ve inek gibi hayvan kostümlü modelleri podyuma çıkaran McCartney, kendi çiftliğini kurdu! Tüm kostümlü modeller arasında ilgimizi en çok çekenlerden biri ise tavşan kostümü oldu! Elinde çantasını taşıyarak podyumda coşku dolu alkışlar arasında yürüyen tavşan, en ünlü modellere taş çıkarttı diyebiliriz. Sürdürülebilirliğin en önemli gündemlerden biri olduğu son yıllarda, hayvan kostümlü Stella McCartney defilesi olabilecek en eğlenceli mesajı verdi. Kürk ve deri kullanımının her geçen gün daha da azaldığı moda sektöründe, Stella McCartney’nin kostümlü defilesi modanın geleceğini sergiledi. 

Thom Browne Sonbahar 2020 Defilesi (Getty Images)

Paris Moda Haftası'nda en az McCartney defilesi kadar eğlenceli bir marka daha vardı! Thom Browne’un Sonbahar 2020 koleksiyonunda da Nuh’un Gemisi ilhamlı modeller yer aldı. Zürafa, dinozor ve at maskeleri ile podyumda yürüyen modeller, Paris Moda Haftası'nın yeni trendinin sinyallerini verdi: haycan kostümleri. Bu trendin ne kadar sokak modasına taşınacağını bilemiyoruz ancak, yeni sezon defilelerinde daha çok hayvan kostümü göreceğimizi tahmin ediyoruz.