PARİS ZARAFETİNİN SEMBOLÜ: BOUCHERON VENDOME LISERE KOLEKSİYONU

Boucheron'un Fransız mirasının bir kutlaması...

Aşk yüzünden, bence mücevher aşk yüzünden… İster kendine, ister sevdiğine… Sebebi her ne olursa olsun ki her zaman haklı sebebi vardır.

Mücevherin olduğu yerde aşk olmalı!

Her aşkın, kendi imzası ve kendi çizgileri vardır. Tıpkı Place Vandome’un şeklini hatırlatan, ikonik siyah çizgisiyle çizilen “Vendôme Liseré” koleksiyonu gibi… Liseré kreasyonları, Maison Boucheron'un çok değer verdiği mimari kodları, özellikle yukarıdan bakıldığında görülen Place Vendôme'un sekizgen şeklini yansıtır.


Vendôme Liseré Kolye


Boucheron'un doğru orantılara, asil yapılara ve görkemli formlara olan eğilimini bilmeyen yoktur. Vendôme Lisere koleksiyonu, bu kesin değerlere uygun bir övgü sunarak; mücevher tasarımlarının çoğu için bir ilham kaynağı olmuştur.

Bu koleksiyonun imza detayı, hiç kuşkusuz tamamen elmastan yapılmış bir tasarımları, siyah lake ile çerçevelemesi ile Paris zarafetini barındıran stili…


Vendôme Liseré Kolye
Morganite ve Aquamarine


Boucheron, heyecanla beklediğimiz yenilenme mevsiminde “Bahar Renkleri” kampanyasıyla, renkleri ve iyimserliği kutluyor. Bu nedenle, koleksiyona yeni bir Vendôme Liseré yüzük, kolye ve bilezik ekledi. Ayrıca sezonun tasarımlarında özellikle pastel tonlar dikkat çekiyor; Aquamarine ve Morganite renklerde iki kolye ucu ve Aquamarine, Morganite ve Tourmaline renklerde üç yüzük…


Vendôme Liseré Yüzük
Tourmaline, Morganite, Aquamarine


İkonik Vendôme Liseré Solitaire’nin merkezinde, pırlanta pavé beyaz altın bir yüzük üzerinde, yuvarlak pırlantalarla süslenmiş muhteşem zümrüt kesim bir taş var. Siyah lake ile güçlendirilmiş pırlantalarla döşenmiş beyaz altın yüzük, Paris zarafetinin temsil ederek elinizde parlayacak ve gerçek Boucheron stilini somutlaştıracak.

Vendôme Liseré Solitaire


Vendôme Liseré küpeler, Paris Place Vendôme meydanındaki ilk Boucheron mücevher evini temel alan Fransız mirasının bir kutlaması... Butik, meydanın en güneşli bölgesinde 26 numaradaydı ve bu yüzden elmaslar gün boyunca orada ışıl ışıl parlardı. Cilalı "pencere çerçevesi" ile çevrelenen mücevherler, yine mücevher evinin mimarisiyle bir bağ kuruyor.


Vendôme Liseré Küpe


Turmalin yeşili, akuamarin mavisi ve morganit pembesiyle ışıldayan ikonik Liseré koleksiyonu, Parisli bir kadın kadar ışıltılı… Yeniden doğuş mevsimine gönderme yapan “Boucheron Vendôme Liseré”, narin, berrak ve pastel tonların bir kombinasyonunu sunuyor. Tasarımların ilhamı ve özü: “Bahar”. Boucheron, her canlının iyimser bir bakış açısını benimsemek için kış uykusundan uyandığı mevsimi, mücevher tasarımlarına çok güzel yansıtmış.

Hiç şüphesiz hepsi aşk ile takılacak…