PHOEBE PHILO MODA SEKTÖRÜNE GERİ DÖNÜYOR

Philo, LVMH ile bir marka kurmaya hazırlanıyor...

Paris’teki büyüleyici couture koleksiyonları ve Balenciaga’nın 50 yılı aşkın bir sonraki ilk couture sunumundan sonra modada heyecan verici bir haber daha var… Birkaç ay önce Chloé Kreatif Direktörlüğünden ayrıldığını duyuran Phoebe Philo’nun kendi ismi ile bir marka kurmaya hazırlandığı bildirildi. Daha önce Celine’de Kreatif Direktör olarak çalışırken LVMH moda grubunun altında olan Philo’nun yeni markasına LVMH’in yatırım yaptığı belirtildi. 

21. Yüzyılda moda sektöründeki etkisinin altını çizen Philo, Chloé ve Celine gibi markaların popülaritesini artırmıştı. 2017’de Celine’de ayrılma kararı aldıktan sonra moda severleri üzen Philo, @oldceline gibi tasarımlarına hayran Instagram hesaplarının oluşmasına sebep olmuştu. Sekiz yıl boyunca Celine’de Kreatif Direktör olarak çalışan Philo, birçok ünlünün ‘güçlü kadın’ imajına sahip olmasını sağlamıştı. Lüks moda dünyasındaki başarılı kadınlardan biri olan Philo, herkese ilham kaynağı olmayı başarmıştı. Günlük ve rahat stillere modern bir bakış açısı getiren Philo, Celine’de işe başlarken, “Trend yerine bir gardırop yaratmak benim için daha mantıklı. Zamana karşı duran parçalar yaratmak için çok çalışıyorum.” demişti. 


Günümüzdeki ‘çirkin ayakkabı’ furyasının öncülerinden biri olan Philo, beklenmedik stilleri modanın spot ışıkları altına alıyordu. Celine’deki final koleksiyonu için plastik yağmur botları gösteren Philo, moda dünyasında büyük bir akım başlatmıştı. Philo’nun yanında çalışan ve şimdilerde Bottega Veneta’nın Kreatif Direktörü olan Daniel Lee’nin de net bir şekilde Philo’dan ilham aldığını görebilirsiniz!

Phoebe Philo (Getty Images)

90’lı yılların ortasından beri moda sektörü oldukça eski ve büyük lüks markalar tarafından şekilleniyordu. Ancak Philo gibi tasarımcıların yükselişi ile yeni lüks markalar da gün yüzüne çıkmayı başardı. Genç ve modern markaların büyümesine katkıda bulunan Philo, maksimalist modanın minimalist stillere doğru ilerlemesini sağlamıştı. Şimdi ise bu öncü ve yenilikçi tarzı ile kendi ismi altında bir marka kurmayı planlayan Philo’nun tasarımlarını görmek için sabırsızlanıyoruz! 

Etİketler