PRADA GERİ DÖNÜŞÜMÜ İLERİYE TAŞIYOR

Prada Re-Nylon, 2020’de giyim, ayakkabı ve hem kadın hem de erkekler için aksesuarlar ile yelpazesini genişletiyor...

Geçtiğimiz haftalarda Raf Simons ve Miuccia Prada ile ortak yaratılan İlkbahar- Yaz 2021 koleksiyonunu sunan Prada, şimdi ise yeni ikonik naylon koleksiyonunu sergiliyor. Prada Re-Nylon adındaki yeni koleksiyonda markanın en bilindik materyali ve sembolü haline gelen naylon modern lüks olarak yeniden yaratılıyor. Kırk seneyi aşkın bir süredir modern lüks, endüstriyel güzellik ve çağdaş yaşamın farklı bir görüşü olan naylon kumaşı, Prada Re-Nylon ile kumaş teknolojisinde kalite kaybetmeden döngü halindeki lüks esintisini yansıtıyor. 

Re-Nylon 2020 (Prada)

İlk olarak 2019’da ortaya çıkan Prada Re-Nylon, altı klasik çanta stilini naylon halinde sunmuştu. Ekolojik olarak farkında ve %100 geri dönüştürülmüş naylon kullanan bu tasarımlar 2020’de daha geniş bir kapsamda ele alınıyor. İlk defa Prada’nın giyim koleksiyonlarına yansıyan naylon, geri dönüştürülen kumaşlar ile dikkat çekiyor. Prada’nın çağdaş lüks için getirdiği inovatif bir teknik olan gabardin naylonlar 21. Yüzyıl için yeniden yapılandırılarak sürdürülebilirliğin geleceğini öne çıkarıyor.

Re-Nylon 2020 (Prada)

Prada’nın giyim koleksiyonlarında kullanılan Re-Nylon, spor giyim esaslarını lüks silüetler ile buluştururken ortaya şık paltolar, kabarık etekler, zarif kokteyl elbiseleri, montlar ve atletik detayları parçalar çıkıyor. 1984 yılında yaratılan ikonik Prada naylon sırt çantasına atıfta bulunan güncel parçalar aksesuarda devrim yaratan bu kumaşı giyime taşıyor. Bu sırt çantasını kusursuzca elbiseye dönüştüren Prada, geri dönüştürme ve yeniden yapılandırma konseptlerini kullanarak, eskiyi yeniye dönüştürme fikri ile Re-Nylon esaslarına sadık kalıyor. 

Re-Nylon 2020 (Prada)

İlk naylon giyim koleksiyonu ile birlikte ilk Re-Nylon ayakkabısını tasarlayan Prada, geri dönüştürülen naylon kumaşını Monolith postallarında ve yüksek konçlu sneakerlarında da kullanıyor. Hem kadınlar hem de erkekler için naylon aksesuar tasarımlarını genişleten Prada, bel çantaları, sırt çantaları, kemerler ve şapkalar ile sınırları genişletiyor. Prada naylon teknolojisinin zamansızlığını öne çıkaran Prada, 2000 yılından arşiv tasarımları kullanarak, Prada Re-Nylon logosunu ve estetiğini sonsuz kılıyor. 

Re-Nylon 2020 (Prada)

Okyanuslardan toplanan balıkçı ağları ve plastikleri kullanan Prada, atıkları geri dönüştürerek göz alıcı lüks parçalar yaratıyor. Okyanustan toplanan atıkları yeniden yapılandıran ve dönüştüren Prada, ECONYL teknolojisi ile tamamen geri dönüştürülmüş bir kumaş ortaya çıkarıyor. Aktif olarak küresel ısınmaya zararı %90 oranda azaltmaya yardımcı olan bu teknoloji, sürdürülebilir modern lüksü temsil ediyor. 

Re-Nylon 2020 (Prada)

Şimdi ve gelecek için sürdürülebilir insiyatiflere olan bağlılığının altını çizen Prada Re-Nylon, şirket içerisindeki sürdürülebilirlik hedeflerine sadık kalıyor. 2021’e kadar tüm saf naylonları geri dönüştürülmüş hale getirmeyi amaçlayan Prada, naylon üretimi ile lüks bakış açısını değiştirmek istiyor. Yeni bir nosyon temsil eden Re-Nylon sadece üretim sürecini değil ama aynı zamanda ürünleri de değiştiriyor. Bir lüks fikri değil ama ideolojisi olan Re-Nylon, tamamen sürdürülebilir ve farkında bir alternatif sunuyor.