PRADA SONBAHAR- KIŞ 2021 DEFİLESİ

Miuccia Prada ve Raf Simons’ın hazırladığı Prada Sonbahar- Kış 2021 koleksiyonu, değişim fikrinden ve yeni olasılıklardan ilham alıyor.

Prada’nın Miuccia Prada ve Raf Simons tarafından tasarlanan Sonbahar/Kış 2021 koleksiyonu değişim ve dönüşümden ilham alarak yeni fırsatları açığa çıkarıyor. Farklı temalar ve amaçlar arasındaki bir füzyonu ve insanlığın doğasını yansıtan yeni koleksiyon, erkeklerin ve kadınların kendi içlerinde eril ve dişilliği taşıdıkları gerçeğine olan inancı temsil ediyor. Geleneksel kutupsal zıtlıklar arasında var olan boşluğu araştıran Sonbahar Kış 2021 koleksiyonu, basitlik ile karmaşıklık, zarafet ve pratiklik, sınırlama ve salıverme arasındaki noktaya dönüştürülüyor.

Ortak noktaların sınırlarını aşma, vücut özgürlüğü, streç jakar örgülü giydirilmiş kıyafetler, açıkta kalan cilt için temsiller aracılığıyla tasvir edilen enerjisi ile yansıtılıyor. Beden üzerindeki vurgu, yumuşaklık ve doğal rahatlıkla giysilerde daha da vurgulanan eylemi, etkinliği açığa çıkarmaya hizmet ediyor. Hareketin tutumu, kıvrımlı ve büzgülü hareketli elbiseler… Özel tasarımlar, paradoksal olarak evrensel bir klasisizm ifade ediyor ve dekolteler, kısıtlamasız bir şekilde vücuda bakışlara izin veriyor. Böylece fiziksel özgürlük bir ideolojiyi yansıtıyor.

Kıyafetler bir amaçtan diğerine çevriliyor-süslemeler işlevsel pragmatik silüetler ise dekoratif hale gelebiliyor. Temel diller arasındaki değişimi ifade eden bu koleksiyon, gece elbiselerini ‘utility’ tulumlarına, özel dikilmiş paltoları ise cesur renk paletlerinde sunuyor. Zıt temalar arasında dönüşen ve değişen bu koleksiyon, yeni dış giyim biçimlerinin temellerini oluşturuyor. Naylon, jakar, suni kürk ve payetler ile tasarlanan kıyafetler koruma ve zarafetin sembolik özellikleri olarak kapanış hareketini sürdürüyor. 


Etİketler