PRADA VE SOTHEBY'S AÇIK ARTIRMASI BAŞLADI!

Sonbahar Kış 2020 defile parçalarını açık artırmaya çıkaran Prada, UNESCO ile bir araya geliyor...

PRADA ve Sotheby's, Birleşmiş Milletler Eğitim, Bilim ve Kültür Örgütü (UNESCO) adına fon toplamak adına çevrimiçi bir açık artırma ile ‘Tools of Memory’ Koleksiyonu'nda öne çıkan parçaları satışa sunuyor.

(Prada)

2 Ekim (bugün) - 15 Ekim 2020 tarihleri arasında gerçekleşecek müzayedede toplanan gelir, UNESCO'nun “Keeping girls in the Picture” ve okulların kapanması sırasında öğrenmenin sürekliliğini teşvik eden Global Education Coalition’s Gender Flagship adlı kampanyalarına özel olarak bağışlanıyor. Aynı zamanda COVID-19 sebebiyle eğitimi duran 1.5 milyar gence ve etkilenen öğrencilere destek olan bağış kampanyasında Prada’nın defile parçaları açık artırmaya çıkarılacak. 


Bu eşsiz online açık arttırmada, koleksiyondan öne çıkan ürünler, show davetiyeleri, defile dekorundan parçalar gibi Prada Sonbahar / Kış 2020 sezonu kadın ve erkek koleksiyonlarının evrenine ait toplam 72 parça satışa sunuluyor. Online açık artırma ile birlikte Sotheby’s Londra ve New York bölgelerinde pop-up sergiler de olacak. 

(Prada)

Ocak ve Şubat aylarında gerçekleşen Prada Sonbahar Kış 2020 defileleri Fondazione Prada’nın büyük hollerini iki meydana dönüştürmüştü. AMO tarafından araştırılan ve tasarlanan defile mekanında Rem Koolhaas’ın eseri Yunan Titan Atlas heykeli de yer almıştı. Şimdi ise açık artırmanın spot ışıkları altında olan bu heykel ile birlikte Prada podyumuna ait pek çok parçayı satın alabileceksiniz. Podyum parçalarının yanı sıra fotoğrafçılar Daniel Arnold, Phil Meech ve Gigi Hadid’in sahne arkası çekimleri de açık artırmaya dahil oluyor. Sonbahar Kış sezonunun totemleri haline gelen parçalar arasında Kaia Gerber ve Mensah Benjamin’in provalarından polaroid fotoğraflar moda deneyimini ölümsüz hale getiriyor.