PRADA'NIN DİJİTAL SOHBETLERİ BAŞLIYOR!

Prada, Instagram üzerinden kültür, moda ve yaşamı araştıran bir dijital sohbet serisi başlatıyor!

Prada bu görüş ile dünya çapından düşünürler, kültürel uzmanlar ve moda figürleri arasında bir dizi canlı diyalog olan ’Prada Possible Conversations’ serisini sunuyor. Bireyleri ve düşünceleri bir araya getiren Prada Possible Conversations, Prada’nın Instagram sayfasından yayınlanacak. Uluslararası dijital ve canlı bir etkinlik olacak olan bu seri, insanlar, yerler, fikirler ve değerler ile ilgi çekici ve aydınlatıcı olma sözü veriyor. 

Uygulayıcılar, uzmanlar ve yaratıcılar; moda, sanat, mimarlık, sinema ve düşünce içeren beş anahtar ve kesişen kültür temalarına odaklanacaklar. Felsefe ve psikolojiden edebiyata kadar geniş bir alanı kapsayan sohbetler, bu belirsiz zamanlara karşı izleyiciye hem bir kaçış hem de kültürün zaman değiştirerek ve belki de yaşadığımız anın etkisini değerlendirerek nasıl etkilendiğini keşfedecek bir adres sunuyor. 

Prada Possible Conversation’ın ilk serisi 14 Nisan’da Jacquard x Google Arts & Culture Residency’nin Artistik Direktörü, küratör ve yazar Pamela Golbin ve AnOther Dergisinin Moda Direktörü ve Financial Times eleştirmeni Alexander Fury ile gerçekleşecek. “Kriz Zamanlarında Moda’ konusunu tartışacak olan Golbin ve Fury’nin sohbeti Prada’nın Instagram hesabı üzerinden canlı olarak yayınlanacak. 

Pamela Golbin ve Alexander Fury (Prada / Thomas Chene / Jackie Dixon)

Prada Possible Conversation serisinde katılımcılar sorular sorarak sohbeti genişletebilecekler. Birçok insanı ve grubu bir araya getirmesi planan serinin daha geniş bir tartışma ortamı sunması bekleniyor. 

Prada, her yayının ardından COVID-19 pandemiği sırasında dünya çapında okul ve üniversite kapanmasından etkilenen 1,5 milyardan fazla öğrenci için kültür, yaratıcılık ve eğitimin önemine odaklanan UNESCO'ya bağışta bulunacak. Bunun yanı sıra uluslararası bilim işbirliğini artırmak için bir programa bağışta bulunacak olan Prada, dünyanın dört bir yanındaki girişimleri destekleyerek moda ve toplum arasındaki hayati değişimin bir başka göstergesini temsil ediyor.