ELLE STYLE AWARDS X M.A.C Ödül Töreni İçin Son
  • GÜN
  • SAAT
  • DAKİKA
  • SANİYE

PYER MOSS İLK COUTURE KOLEKSİYONUNU SUNMAYA HAZIRLANIYOR

Kerby Jean-Raymond, Haute Couture tarihine geçti!

Pyer Moss tasarımcısı Kerby Jean-Raymond, Temmuz ayında uluslararası şöhretini genişletiyor. Chamber Syndicale de la Haute Couture tarafından Paris’e davet edilen Raymond, ilk haute couture koleksiyonunu sunacak. Temmuz ayında tarihe geçecek olan Jean-Raymond, Fransız Haute Couture kurumu tarafından couture koleksiyonlarını sunması için davet edilen ilk siyahi Amerikalı tasarımcı olacak. Chambre Syndicale du prêt-a-Porter ile hazır giyim tarafında ise Patrick Kelly ilk siyahi Amerikalı üye olmuştu. Kısa bir süre önce Eylül ayında gerçekleşecek olan New York Moda Haftasına geri dönüş yaptığını duyuran Jean-Raymond, iki sene süren bir ara vermişti. Amerikan modasının en önemli seslerinden biri olan Jean-Raymond Afrikalı-Amerikalı kültürünü tasarımlarına yansıtmış, koleksiyonları ile ırkçılığı protesto etmiş ve ‘Amerikan Rüyası’ konseptini yeniden uyarlamıştı. Uluslararası platformda da aynı aktivist dokunuşu taşıyacağını düşündüğümüz Jean-Raymond’un haute couture tasarımlarını heyecanla bekliyoruz. 

Pandemi sebebiyle son sezonlarda dijital olarak sunulan Paris Haute Couture Moda Haftasının bu sezon canlı gerçekleşmesi bekleniyor. Jean-Raymond tarafından tasarlanan Pyer Moss Haute Couture koleksiyonunun nerede ve nasıl gerçekleşeceği önümüzdeki günlerde daha net olacak. 

Jean-Raymond tarafından 2013 yılında New York’ta kurulan Pyer Moss moda ve sosyal aktivizmi birleştiren bir marka olmuştu. Modanın geleneksel sezon sunumlarından farklı bir program izleyen Jean-Raymond, koleksiyonlarını sınırlı sayıda üretmeyi tercih ediyor. 2018’de Reebok x Pyer Moss koleksiyonunu tasarlayan Jean-Raymond, 2020’de Reebok’un küresel Kreatif Direktörü olmuştu. Aynı zamanda 2020’de Fransız lüks moda grubu Kering ile partnerlik yapan Jean-Raymond, ‘Your Friends in New York’ adlı insiyatif ile yeni nesil yaratıcılar için bir yardım projesinde yer almıştı.