RAF SIMONS ARŞİVLERİNDEN 100 PARÇAYI YENİDEN SATIŞA SUNUYOR

‘Raf Simons Archive Redux’ ile Simons’un ikonik tasarımları yeniden hayat buluyor!

Geçtiğimiz aylarda Miuccia Prada ile birlikte Prada’nın Kreatif Direktörlüğünü paylaşacağını duyuran Raf Simons, 2020 için en şaşırtıcı haberini duyurdu sanıyorsanız, yanılıyorsunuz! Yaz için harika bir sürpriz ile karşımıza çıkan Simons, markasının 25. yıldönümü için  tasarım arşivlerinden 100 parçayı yeniden satışa sunuyor. ‘Raf Simons Archive Redux’ adlı yeni arşiv koleksiyonu, 2005’teki ‘Raf Simons Redux’ koleksiyonuna bir gönderme yapıyor. Bu ay sunulacak olan koleksiyon, Aralık 2020’ye kadar satışta olacak. 


Sonbahar 1995’te video formunda gösterilen ilk koleksiyonundan, Sonbahar 1998’deki ‘Radioactivity’ koleksiyonu ve 2002’deki ‘KOLLAPS’ hoodielerine kadar birçok ikonik tasarımını yeniden canlandıran Simons, şimdiden hayranlarından talepler almaya başladı bile! Eski tasarımları günümüzde birçok açık artırmada veya ikinci el sitelerinde inanılmaz fiyatlara satılırken, bu popülariteyi gören Simons arşiv tasarımlarını yeniden satışa sunma kararı aldı. İlkbahar 2003 deri bomber ceketi $65,608’in üzerine satılırken, Simons’un Sonbahar 2014 koleksiyonundaki Sterling Ruby işbirliği ise $50,000’in üzerinde satıldı. Simons hayranları, arşiv tasarımlara bir servet harcamayı göze alırken, yeni ‘Raf Simons Archive Redux’ koleksiyonu herkesi sevindirecek türden!
“Hem yaratıcı hem de ticari bir jest olan Archive Redux, yeni nesil Raf Simons takipçilerine bu kıyafetleri ilk kez yaşama şansı sunuyor. Bilinmeyenler için bir nostalji,” diyen basın açıklaması, vintage Raf Simons tasarımlarını yeni gibi yaşayabileceğinizi belirtiyor. İnternet ve koleksiyonerler sayesinde Simons’un tasarım estetiği bir fanatik furyaya dönüşürken, Simons bu etkinin kendisinden çok daha fazla olduğunu belirterek, “Raf Simons, dünyanın tanıdığı bir marka, ben değilim. Yani bu sadece benim hakkımda değil. Bu marka bizim, sizin ve senin hakkında, her zaman böyle oldu ve her zaman böyle olacak,” diyor. 

Etİketler