RAF SIMONS, MARKASINI KAPATIYOR

Tasarımcı, adını taşıyan markasına 27 yıl sonra veda etme kararı aldı.

Buse Saray BUSE SARAY 22 Kasım 2022
RAF SIMONS, MARKASINI KAPATIYOR Getty Images

Tasarımcı Raf Simons, aynı isimli şirketini kapattığını duyurdu. Sadece birkaç ay önce Londra'da bir gösteri düzenleyen tasarımcı, 27 yıl sonra markasına veda edeceğimizi Instagram'dan duyurdu.Simons, yıllardır kendisi için çalışanlara ve ona inananlara içten bir mesaj paylaştı. Hayranları ve takipçileri, destek mesajları göndermek için hızlı davrandılar.

"SS23 koleksiyonu, 27 yıllık olağanüstü bir yolculuğun ve Raf Simons moda markasının son sezonunun sonucudur" diye yazdı. “Başardığımız her şeyden ne kadar gurur duyduğumu paylaşmak için kelimelere sahip değilim. Ekibimden, işbirlikçilerimden, basından ve alıcılardan, arkadaşlarımdan ve ailemden, sadık hayranlarımızdan ve sadık takipçilerimizden gelen inanılmaz destek için minnettarım.”"Vizyonumuza her zaman inandığınız ve bana inandığınız için hepinize teşekkür ederim."

Tasarımcı, şirketi neden kapatmayı seçtiği veya gelecek planlarının ne olabileceği konusunda herhangi bir ayrıntıya girmedi.

Markanın son defilesi, Ekim ayında Surrey Quays, Londra’daki Printworks'te gerçekleşti ve burada SS23 koleksiyonu sunuldu. Gösteri, Kraliçe'nin vefatından sonra Londra Moda Haftası sırasında ilk tarihinden ertelenmişti.

Simons, aynı adı taşıyan markasını 1995 yılında Jil Sander, Dior ve Calvin Klein gibi büyük moda evlerinde yürüttüğü çeşitli çalışmalarla birlikte kurdu. 2020'de, Miuccia Prada ile birlikte Prada'nın ortak kreatif direktörü olarak ilan edildi. Şimdi devam edeceği bir pozisyon olarak düşünülüyor.

ETİKETLER
SON HABERLER

Dergide Bu Ay

ELLE Nisan Sayısı Çıktı!

ELLE Nisan Sayısı Çıktı!

Yeni sayımızın kapağında oyuncu Hazar Güçlü var.

BU SAYIDA NELER VAR?

E-Bülten Aboneliği

E-bültenimize şimdi abone olun,
magazin dünyasındaki tüm gelişmelerden anında haberiniz olsun.