RAF SIMONS PRADA'DA!

Raf Simons ve Miuccia Prada Kreatif Direktörlük görevini eşit bir şekilde paylaşacak.

Geçtiğimiz haftasonu moda dünyasında hiç beklemediğimiz bir gelişme oldu! Geçmişte Dior’un, Jil Sander’ın ve Calvin Klein’ın Kreatif Direktörlüğünü üstlenen Raf Simons, Miuccia Prada ile beraber Prada’nın Kreatif Direktörü oldu. Simons ve Miuccia Prada’nın yaratıcılıkta ve kararlarda eşit payları olacağı açıklandı. Milano Moda Haftasının son gününde, Pazar günü sürpriz bir basın toplantısı ile açıklanan haber, moda dünyasında şok etkisi yarattı. 1978’te aile şirketi Prada’da çalışmaya başlayan Miuccia Prada, ilk koleksiyonunu 1989 yılında göstermişti. Daha sonra 1992’de Miu Miu markasını yaratan Miuccia Prada, eksantrik sofistike stili ile biliniyor. Prada’nın yayınladığı basın açıklamasını aşağıda görebilirsiniz:

“İnovasyon, Prada’nın kimliğinin en önemli parçalarından biri: sınırları zorlamak, deneysel olmak ve   ilerlemek için fırsatlar yakalamak. Ortaklık kavramı birlikte çalışmaksa, bu işbirliğinin sonucu sadece ürün değil aynı zamanda bir düşüncenin ve bir kültürün yayılmasını temsil ediyor. Bu düşünceleri temsil eden tasarımlar, saf bir yaratıcılık vizyonu.

Prada’nın özgün değerleri ve kültürü değişmez bir şekilde devam ediyor: bu radikal kreatif diyalog hem Miuccia Prada’nın hem de Raf Simons’un felsefelerinin bir yinelemesi. Her iki tasarımcının yenilik, provokasyon ve cesur, deneysel ve fikir dolu kişisel tarihleri artık bir araya geliyor. 

İki tasarımcı yıllardır arkadaş ve Simons birçok Prada defilesinde ön sırada yer aldı. Bu yılın ilk günlerinde başlayan söylentiler, Raf Simons’un Prada Group’a dahil olarak Miu Miu’da görev alacağına işaret ediyordu. 

Raf, 2 Nisan’da Prada’da çalışmaya başlayacak. Tasarımcıların ilk işbirliği koleksiyonları İlkbahar Yaz 2021 sezonunda, Milano’da Eylül ayında gösterilecek.”

Women’s Wear Daily’e konuşan Prada, Simons ile kontratın süresi sorulunca, “Teoride, kontratı sonsuza dek sürebilir,” dedi. Yılın partnerliği olarak görülen Simons ve Miuccia Prada işbirliğinin getireceği tasarımları görmek için sabırsızlanıyoruz!