RAF SIMONS VE MIUCCIA PRADA’NIN İLK KOLEKSİYONU

Simons ve Prada’nın birlikte tasarladıkları koleksiyon 24 Eylül’de sunulacak!

Geçtiğimiz aylarda sürpriz bir açıklama ile moda dünyasında şok etkisi yaratan Prada, koleksiyonların Miuccia Prada ve Raf Simons ortaklığı ile tasarlanacağını açıkladı.

Kreatif Direktörlük pozisyonunu paylaşacak olan Simons ve Prada, birlikte tasarladıkları ilk koleksiyonu 24 Eylül’de sunmaya hazırlanıyorlar.

“Kararlar konusunda ve kreatiflikte sorumlulukların eşit dağılacağını,” söyleyen Prada, markaları ve tasarım süreçlerinde yeni ve heyecanlı bir zamanın başladığını belirtti. 

Daha önce Paris’te Christian Dior’un ve New York’ta Calvin Klein’ın Kreatif Direktörlüğünü üstlenen Raf Simons, 2018’de Calvin Klein’den ayrılarak kendi markası üzerine odaklanma kararı almıştı. Şimdi ise hem kendi markası Raf Simons hem de Prada üzerinde çalışacak olan Simons, daha önce de Prada Group ile çalışmıştı. 2005’te Prada Group’un geçmişte sahip olduğu Jil Sander markasının Kreatif Direktörü olarak çalışan Simons’un Miuccia Prada ile arkadaşlığı oldukça eskiye dayanıyor. Birçok marka pandemi süreci sebebiyle moda haftalarından bağımsız olarak kendi şov zamanlarını planlayacaklarını söylerken Prada, eskiden olduğu gibi Eylül ayında gerçekleşecek olan Milano Moda Haftasına dahil olacak. Missoni, Dsquared2, GCDS ve Marco de Vincenzo gibi markalar moda haftası kapsamında dijital gösterimler yapacaklarını duyururken Prada gibi Versace, Giorgio Armani, Marni gibi markalar da fiziksel defilelere geri dönüş yapacaklar. 24 Eylül’de fiziksel bir defile yapacağı söylenen Prada, Raf Simons ve Miuccia Prada’nın ortaklığından doğan ilk koleksiyonu sunacak. Şubat’ta yapılan açıklamada 2 Nisan’da markaya resmi olarak başlayacağı söylenen Raf Simons, Miuccia Prada ile birlikte İlkbahar Yaz 2021 koleksiyonunu tasarladı. .