RENKLİ VE ENERJİK

RENKLİ VE ENERJİK

ELLE ONLINE ELLE ONLINE 15 Ekim 2014
RENKLİ VE ENERJİK


Müzik en büyük tutkusu. 24 yaşında. Sıradan bir kadın olduğunu söylemek mümkün değil, renkli bir kişilik ve bu hali, müziğine de yansıyor. “Müzik benim her şeyim” diyen Rita Ora'ya kariyerini ve Eylül ayından beri satışta olan koleksiyonunu sorduk.

Müzik sizin için ne ifade ediyor?


Kendimi müzikle ifade ediyorum. Ben insanların duygularını harekete geçiren müzikler yapmayı seviyorum (söyleşi yapılırken Rita, İstanbul konseri için gün sayıyordu).

Kosova, Priştine'de doğdunuz. Bir yaşındayken ailenizle Londra'ya taşındınız. Kosova'ya hiç tekrar gittiniz mi?


Kosova'ya mümkün olduğu kadar sık gitmeye çalışıyorum. Ailemizin pek çok ferdi hala orada yaşıyor. Hatta “Shine Ya Light” adlı şarkımın videosunu orada çektim. Bana Priştine'nin sembolik anahtarını da verdiler. Ve daha geçenlerde, Karadağ'da, göl kenarında bir ev satın aldık.

Bu yıl başınıza gelen en heyecanlı şey neydi?


Adidas ekibiyle birlikte koleksiyon tasarlamak! Bu, yıl boyunca devam eden bir serüven oldu. Londra, New York, Los Angeles, dünyanın dört yanında tasarım toplantıları gerçekleştirdik. Hatta Almanya, Herzogenaurach'daki Adidas şehrini de ziyaret ettim. Bu süreçte kumaşlar ve marka hakkında çok şey öğrendim.

Kendi stilinizi nasıl tarif edersiniz?


Eklektik, orijinal ve özgür.

Adidas originals by Rita Ora koleksiyonu hakkında birkaç detay istesek?


Birkaç değil de, çok detay mı demek istediniz? Çünkü anlatacak çok şey var. Bu koleksiyonu özel kılan, her parçasına, yaptığım müziğe, kariyerime ve hayatıma gönderme yapan kişisel bir dokunuş katmamdır. Mesela siyah takımı, içimdeki serseri erkek çocuğundan ilham alarak yaptım. Bu tasarımda deri de kullandık, böylece güçlü bir rock'n'roll duruşu da oldu. Blok renkli tulum, rahat giyinen ancak seksi olmayı da isteyen sporcu kıza gönderme yapıyor. Üzerinde dev 26.5 rakamı olan “Boyfriend” tişörtünü çok seviyorum, 26 doğum tarihim, 27 de annem ve babamın evlilik tarihi. İkisini birleştirip 26.5 rakamını bulduk. Pastel tasarım daha romantik ve benim feminen, narin tarafımı anlatıyor. Güllü tasarımı hazırlarken, aşka dair bir şarkıdan ve doğadan ilham aldım. Çok feminen ve çok seksi! Kırmızı detaylar benim imzam da sayılan kırmızı rujuma gönderme yapıyor. Koleksiyonu uzun uzun anlatabilirim...

Bu kadar büyük bir markayla çalışmak size neler hissettirdi?


Benim için büyük bir iltifat! Adidas Originals Women ekibi bana bu teklifi, kendime has tarzım, orijinal stilim ve müziğime hayran oldukları için yaptıklarını söylediler. Bu iş birliği karşılıklı takdir ve sevginin sonucu, bu da inanılmaz keyifli.

Tasarlamak da size keyif verdi mi?


Bana ilham olan her şey beni mutlu eder, keyif verir. Tasarlamak kendimi ifade etmenin bir başka yolu oldu.

SUZAN YURDACAN

SON HABERLER

Dergide Bu Ay

ELLE Temmuz-Ağustos Sayısı

ELLE Temmuz-Ağustos Sayısı

ELLE Temmuz-Ağustos sayısı 80 sayfalık ELLE Style Awards 2024 eki ile birlikte çıktı!

BU SAYIDA NELER VAR?

E-Bülten Aboneliği

E-bültenimize şimdi abone olun,
magazin dünyasındaki tüm gelişmelerden anında haberiniz olsun.