RICHARD QUINN'İN YENİ KOLEKSİYONUNU BARBIE TAŞIYOR!

Richard Quinn’in tasarımlarını Barbie’den daha iyi kim taşıyabilir?

Birçok tasarımcı yeni koleksiyon sunumları ve kampanyaları için dünyaca ünlü modelleri tercih ediyor. Geçtiğimiz senelerde ise sanal modeller ile sunum yapan markalar, 2020’den beri ise yaratıcılık sınırlarını zorluyorlar. Moda haftaları dönemine girerken, bir sürpriz sunum stili de Richard Quinn’den geldi! Sonbahar Kış 2021/2022 koleksiyonunun teaserını paylaşan Richard Quinn, tasarımlarını ilk giymesi için Barbie’yi seçti!


Mart’a kadar koleksiyonunun tamamını göstermese de heyecanı azaltmamak için Barbie ile bir araya gelen Richard Quinn, tasarımlarının mini versiyonunu yarattı. Londra Moda Haftasının dijital takviminde yer alan Quinn, Barbie iş birliği ile şimdiden gözlerimizi üzerine toplamayı başardı. Bu sezon için fiziksel bir defile yapabilse, şovu açmak için Barbie’yi seçeceğini söyleyen Richard Quinn, Barbie’nin modern mesajının markasına uyduğunu belirtti. Barbie iş birliği için 60’lar ilhamlı çiçek işlemeli bir elbise gösteren Richard Quinn, tamamen couture temalardan yararlandığını ekledi. 

Afrikalı-Amerikalı bir Barbie bebeği seçen Richard Quinn, geçmiş defilelerindeki gibi retro bir saç stili tercih etti. Elbise tasarımları için el işçiliğine odaklanan Richard Quinn, Barbie’nin kıyafetinin işlemelerinin yapımının 8 gün sürdüğünü ve daha sonra yapım aşamasının iki gün sürdüğünü söyledi. Orijinal tasarımın beyaz güller ve taşlar ile süslendiğini söyleyen Quinn, tasarımını Barbie ölçülerine uyarlamanın çok eğlenceli olduğunu ekledi. “Barbie her açıdan kapsayıcılığı ve güzelliği temsil ediyor ve Richard Quinn markasının esaslarını somutlaştırıyor. Bu grafik siluet, parçaya derinlik katmak için çiçeklerin parlaklık ve mat kombinasyonu ile organik bir şekilde yerleştirilmesine olanak tanıyor,” diyen Quinn, Sonbahar Kış 2021/2022 koleksiyonunu heyecanla beklememize sebep oldu.