RIHANNA'NIN ATEŞLİ SAVAGE X FENTY DEFİLESİ

Rihanna dört senedir albüm çıkartmasa da moda dünyasını ele geçirmeye devam ediyor.

10 Eylül akşamı Savage X Fenty, New York Moda Haftası'na en yeni koleksiyonunu tanıtmak için bomba gibi bir dönüş yaptı. Geçen seneki defilede hologram Rihannalar olduğu için Rihanna'nın bu defileyi nasıl bir adım ileri taşıyabileceği merak konusuydu. Rihanna, 20 Eylül'de özel olarak Amazon Prime üzerinden izlenebilecek olan defilenin "daha büyük ve ateşli" olacağını söyledi. 40 dakika süren defilenin açılışında Riri, bir sütunun üzerinde etrafı iç çamaşırlı dansçılarla çevrili bir şekilde podyuma giriş yaptı ve harika dans şovuyla tüm konukları etkiledi.


Brooklyn'de Barclay's Center'da düzenlenen defileden herkes oldukça memnun ayrıldı. Defile, bir güç gösterisi, sanat eseri ve diğer markaların örnek alması gereken bir etkinlikti. Defileyi gerçekten de daha büyük ve ateşli yapan element, Rihanna'nın tüm vücut tiplerini ve engelli bir modeli de dahil etmesiydi.


Defilede; Halsey, Migos, DJ Khaled, A$AP Ferg, Big Sean, Fat Joe, Fabolous ve Thierra Whack gibi ünlü isimler sahne aldı. Son zamanlarda herkesin konuştuğu Normani ise, kendi dans koreografisini sergiledi.

Geçtiğimiz seneki defilede, Gigi ve Bella Hadid, Slick Woods, Leomie Anderson, Paloma Elsesser gibi ünlü modeller podyumda yürümüştü. Bu sene ise Rihanna, Savage X Fenty ekibine katılıp, modeller ile podyumda yer almaları için 21 Savage, Christian Combs, Alek Wek, Cara Delevigne, Joan Smalls, Laverne Cox gibi oyuncu ve dansçıları davet etti.

Rihanna ve Amazon, defileye katılan konuklardan şov bitene kadar telefonlarını kilitli kutulara koymalarını istedi. Bu ekstra güvenlik önleminin sebebi, 20 Eylül öncesine medyaya görüntü sızmasını engellemek. Sadece seçili fotoğrafçılara, defile öncesinde kırmızı halıda yürüyen yıldızları çekmeleri için izin verildi. Davetliler arasında, Kacey Musgraves, Diplo, Lisa Rinna ve kızları, Luka Sabbatt ve daha birçok yıldız bulunuyordu.

Savage X Fenty defilesini özel olarak Amazon Prime Video üzerinden 20 Eylül Cuma günü izleyebilirsiniz.


YAZI: Deniz Akkaya