RIHANNA’NIN İLKLER YARATAN FENTY MARKASINA İLK BAKIŞ

Ünlü şarkıcının yeni markasının ilk kampanyası yayınlandı!

Modanın en çok ses getiren sırrı geçtiğimiz günlerde açıklandı. LVMH ile bir ilke imza atan Rihanna, geçtiğimiz günlerde Fenty adlı bir giyim markası kuracağını açıklamıştı. LVMH’in ilk siyahi kadın CEO’su ve Artistik Direktörü olarak marka kuran Rihanna, ünlü moda grubunun 1987’de kurduğu Christian Lacroix’dan sonraki ilk girişimi oldu. T Magazine ile bir röportaj yapan Rihanna, Fenty ekibine yakın olmak için Londra’da yaşadığını söyledi. Oyun yazarı ve oyuncu Jeremy O’Harris ile konuşan Rihanna, ünlü şarkıcının yeni markası Fenty’de göreceklerimizi anlattı. 29 Mayıs’ta satışa sunulacak olan ilk Fenty koleksiyonu; giyim, ayakkabı ve aksesuar gibi çeşitli ürün seçenekleri sunacak. Geçtiğimiz günlerde resmi kampanyasını yayınlayan Fenty, modellerin giydiği oversized takım elbiseler ve denim tasarımlar ile dikkat çekti. ‘See-Now-Buy-Now’ adlı modeli benimseyecek olan Fenty, kampanyalarda gördüğünüz ürünleri anında satın alma opsiyonu sunacak.Rihanna’nın markasında ön plana çıkan detaylardan biri blazer ceketlerde ve denim parçalardaki korseler. “Korseye bayılıyorum. Takım elbiselere, elbiselere, tişörtlere, denim ceketlere ve tişört elbiselere korse koyduk,” diyen Rihanna, feminen ve maskülen stilleri bir araya getirerek kendi tarzından ilham aldıklarını söylüyor. “Kendimi ilham kaynağı olarak kullanıyorum. İncili eşofmanlar veya korseli maskülen denim ceketler. İnsanların her özelliklerini kucakladıkları bir dünyada yaşadığımızı hissediyorum,” diye ekleyen Rihanna farklı tarzları bir arada kullandı. 


Güzellik ve iç giyim markalarında her bedenden ve ırktan kadını markasına davet eden Rihanna, Fenty giyim koleksiyonunda da aynı görüşü izliyor. “Şuan kalın ve kıvrımlıyım ve eğer kendi tasarımlarımı giyemiyorsam bu bir işe yaramaz değil mi?” diyen ünlü şarkıcı kıyafetlerin 42 bedene kadar çıktığını belirtiyor. 

Bir şeyi defilede gördükten sonra altı ay sayın almayı beklemeyi sevmediğini söyleyen Rihanna, Fenty markasının her ay yeni ürünler çıkaracağını belirtti. “Olabildiğince yıkıcı olmak istiyorum. Bu marka geleneksel değil. Defile yok. Bu yeni bir bakış açısı çünkü modanın bu yöne gideceğine inanıyorum,” diyen Rihanna sektörü değiştirmeyi hedefliyor. £160 ile £1,200 arası değişen ilk koleksiyon fiyatlarında en uygun giyim ürünü £200 olan tişörtler. £870-£1200 arası değişen dış giyimin yanı sıra takılar £275-£470 ve ayakkabılar £470-£550 arası değişecek.