ROBERTO CAVALLI DE YEŞİL HAREKETİNE KATILIYOR

Roberto Cavalli Grubu, Treedom ile işbirliği kapsamında sürdürülebilirliğe katkıda bulunacak bir girişim başlatıyor...

Treedom, uzaktan ağaç dikmenize ve onların büyümesini takip edebilmenizi sağlayan bir web sitesi. 29 Kasım'da başlamak üzere 1 ay boyunca Cavalli'nin mağazalarından ya da web sitesinden alışveriş yapacak 1000 kişi adına marka, Kenya'daki "Roberto Cavalli Ormanını" yeşillendirecek.

Marka, farkındalığı arttırmak adına müşterilerine, çevrimiçi platformun desteğiyle, yerel çiftçiler tarafından dikilen bir ağacın büyümesini Treedom'un web sitesinden takip etme fırsatı tanıyacak. Ağaçlar, fotoğraflanacak ve coğrafi lokasyonlarıyla birlikte kullanıcının profiline yüklenecek. Böylece, müşteriler dünyanın dört bir yanından, istedikleri zaman ağaçlarını gözlemleyebilecekler.

Roberto Cavalli Treedom ile ilk işbirliği kapsamında, ülkenin biyoçeşitliliğini korumak için Kenya'ya odaklanmaya karar verdi. Bu, Afrika kıtasının bu bölgesinde yaşayan nüfusa sadece çevresel değil, aynı zamanda sosyal ve finansal faydalar da sağlayacak.

2010 yılındaki kuruluşundan itibaren Treedom, Afrika, Latin Amerika, Asya ve İtalya'da 600.000'den fazla ağaç dikti ve ortakları olarak 267.607 kullanıcı, 1.676 firma ve 47.064 çiftçiyi gösteriyor.

Roberto Cavalli ile birlikte; Moncler, OVS, Gucci, Timex, United Colors of Benetton, Replay, Pinko, Salvatore Ferragamo, Uniqlo, Geox ve H&M gibi birçok lüks ve hazır giyim markası da Treedom ile ortaklık kurdu.