ROCHAS’IN YENİ BİR KREATİF DİREKTÖRÜ VAR

24 yaşındaki Charles de Vilmorin, Rochas’ın kreatif direktörü oldu!

Pandeminin başlarında Nisan ayında kendi ismi ile bir marka kuran 24 yaşındaki Charles de Vilmorin, bu süreç içerisinde inanılmaz bir yükseliş yaşamıştı. Geçtiğimiz ay Paris Couture Moda Haftası'nda ilk gösterimini yapan de Vilmorin’in, yapılan açıklama ile Rochas’ın yeni kreatif direktörü olduğu duyuruldu. Renkli ama karanlık bir tarafı olan estetiği ile bilinen de Vilmorin, Rochas için ilk koleksiyonunu İlkbahar 2022’de sunacak. 


“Cüret, zerafet, zamansızlık ve özgünlük, Rochas mirasının temeli” diyen Rochas şirketi Interparfums SA CEO’su Philippe Benacin, “Bunlar aynı zamanda iki dünyamız arasında mükemmel bir sinerji yaratan Charles de Vilmorin'in çalışmalarını tanımlayan değerler arasında. Charles’ın gençliği, yeteneği ve vahşilik dokunuşu, Rochas’a yıllar boyunca yeni bir hayat verecek. Charles'ın markamız için bu yeni çağa katılmasından mutluluk duyuyoruz” diye ekledi. 

Küçüklüğünden beri Rochas markasını tanıdığını söyleyen de Vilmorin, büyük teyzesi Fransız yazar Louise de Vilmorin’in, Rochas kurucusu Marcel Rochas’ın eşi Helene Rochas ile arkadaş olduğunu söyledi. “Markanın mirası ve ailemin bağları sebebiyle Rochas’ın kalbimde özel bir yeri var, bu nedenle markayı çok zengin ve ilham verici buluyorum,” diyen de Vilmorin, “Kişisel dokunuşlarımı markaya taşımaya ve bu güzel moda evinin kodlarını yeniden uyarlamak için sabırsızlanıyorum” diye ekledi. 


2019’da Ecole de la Chambre Syndicale de la Couture Parisienne’den mezun olan de Vilmorin, mezuniyet koleksiyonuna isimsiz bir bağışçının katkıda bulunmasının ardından hızlı bir yükselişe geçmişti. Bağışı ile markası altında ilk koleksiyonunu Nisan 2020’de sunan de Vilmorin, sanatçı Niki de Saint Phalle’in eserlerinden ilham alan yamalı bomber ceketler tasarlamıştı. Tasarımları ile Gucci Kreatif Direktörü Alessandro Michele’nin ilgisini çekmeyi başaran de Vilmorin, Kasım ayında online gerçekleşen GucciFest için seçilen 15 genç tasarımcı arasında yer almıştı.