ROCK CHICK ONDAN SORULUR!

ROCK-CHICK ONDAN SORULUR!

ELLE ONLINE ELLE ONLINE 29 Nisan 2014
ROCK CHICK ONDAN SORULUR!
Cecilia Bönström koleksiyonunu şöyle anlatıyor: “Vintage bir The Doors plağının üzerindeki Jim Morrison fotoğrafını gördüm. Aynı gün Londra'da ikinci el dükkanlarda dolaşırken dantel bir bluz buldum. İşte bu ikisi, Freja Beha'nın modellik yaptığı, deri pantolon içine tıkıştırarak giydirdiğimiz korsan gömleğinin yer aldığı koleksiyonu yarattı. Sonra bu iki parçaya sırtı açık, süper seksi bir siyah elbise ekledim. Şehirde sıcağa meydan okuyarak yaşayan bir kadın hayal ettim. Çağdaş bir tavra sahip bir koleksiyon yaratmak istedim.


Zadig&Voltaire görünümü kesinlikle dişi. Bu dişi kendinden emin ve nereye gittiğini biliyor. Bu kadın maskülen ve feminen arasındaki zıtlıkları birbirine karıştırıyor.~Hafif bir şort üzerine giydiği erkek gömleği ve metalik, yüksek ama kalın topuklu sandaletleriyle ve üzerine aldığı blazerıyla gerçek bir rock-chick ikonu gibi görünüyor. Siyah şapkasını belki de tüm yaz kafasından çıkarmıyor. Leopar baskılı atleti, kısacık beyaz şortuyla ve düz sandaletleriyle kendini her zaman rahat hissediyor.”


Cecilia Bönström, güçlü adımlar için Chanel moda evinin ayakkabılarından sorumlu tasarımcısı Laurence Dacade'yi çağırıyor. Dacade, önce markanın ilk defile koleksiyonuna ayakkabılar tasarlıyor. Sonra koleksiyondaki parçalara kendi dokunuşunu getiriyor ve 2013-2014 sonbahar-kış kıyafetlerine eşlik eden bir kapsül koleksiyon hazırlıyor. Tasarımcının kullandığı glam detaylar, Zadig&Voltaire'in Yaratıcı Direktörü Cecilia Bönström'le birleştiğinde ortaya çıkan parçalar, klasik ve asi tarafın mükemmel uyumunu sergiledi. Laurence Dacade'ın kadınsı çizgileriyle Cecilia Bönström'ün maskülen havası buluştuğunda, ortaya Zadig&Voltaire'in çabasız cool görünümleri çıkıyor.Sıla GÜVEN

SON HABERLER

Dergide Bu Ay

ELLE Temmuz-Ağustos Sayısı

ELLE Temmuz-Ağustos Sayısı

ELLE Temmuz-Ağustos sayısı 80 sayfalık ELLE Style Awards 2024 eki ile birlikte çıktı!

BU SAYIDA NELER VAR?

E-Bülten Aboneliği

E-bültenimize şimdi abone olun,
magazin dünyasındaki tüm gelişmelerden anında haberiniz olsun.